VMware View - virtuální desktop Windows je nyní přístupný ze zařízení Kindle Fire, Mac a Linux

Společnost VMware představila tento týden nové klienty VMware View pro Kindle Fire, Mac a Linux.

VMware View - virtuální desktop Windows je nyní přístupný ze zařízení Kindle Fire, Mac a Linux


Společnost VMware představila tento týden nové klienty VMware View pro Kindle Fire, Mac a Linux. Zároveň vydala aktualizace oblíbených klientů VMware View pro Android a iPad. Noví klienti VMware ViewTM pro Mac a Linux podle tiskového prohlášení společnosti umožňují IT oddělením zajistit pružnější a produktivnější spojení se zaměstnanci.

„Stále více lidí chce mít možnost vybrat si zařízení, které nejlépe vyhovuje jejich potřebám ve škole i v práci,“ řekl Pat Lee, ředitel pro koncové uživatele, VMware. „S novými klienty VMware View získají koncoví uživatelé i IT oddělení kompletní, zabezpečené a snadno přístupné virtuální desktopy na zařízeních, která jim vyhovují.“

Podpora širokého spektra zařízení

Ačkoliv je dnes přibývání nových zařízení v rámci všech průmyslových odvětví běžné, v oblasti vzdělávání je tento trend nejzřetelnější. Laboratoře podporují Mac i Windows desktopy a studenti si nosí vlastní tablety, notebooky a počítače s OS X, Windows a dalšími operačními systémy. Uvedení nových klientů VMware View pro Mac a Linux umožní IT oddělením v rámci školních institucí lepší podporu koncových uživatelů a studentům zajistí dostupnost vlastních aplikací a vyrovnané studijní podmínky v rámci různých zařízení.

„51 % našich fakultních počítačů jsou Macy a jen 29 % našich studentů využívá operační systém Mac,“ řekl Steve Schwarz, vedoucí IT oddělení a AVP of Technology na Fitchburg State University. „Možnost využívat klienta VMware View pro Mac s PCoIP je rozhodující pro rozšíření VDI k těmto uživatelům.“

VMware View – zjednodušení pro současné desktopy

VMware View je kompletní virtuální desktopové řešení, které podnikům umožňuje snížit bezpečnostní a provozní náklady a zjednodušit správu desktopu díky zřízení moderní počítačové architektury pro koncové uživatele. Výsledkem je podle VMware  flexibilnější, centrálně uspořádaný počítačový model, který IT oddělením firem zajišťuje větší kontrolu a koncovým uživatelům volnost v přístupu k vlastním desktopům skrz široké spektrum zařízení.

Noví klienti VMware View zajistí:

•    Bohatý uživatelský zážitek z desktopu s PCoIP – noví klienti VMware View pro Mac a Linux přináší uživatelům těchto systémů bohatý uživatelský zážitek z desktopu. Klienti VMware View s PCoIP zajistí koncovým uživatelům výkon bez ohledu na podmínky sítě.
•    Optimalizace pro Mac OS X Lion – Systém byl od základů designován pro Mac s podporou pro Lion Full Screen mode, takže uživatelé zařízení Mac mohou přepínat mezi svými Mac aplikacemi a virtuálním desktopem VMware View dotykem trackpadu.
•    Propojení – VMware View klienti pro Mac a Linux jsou integrováni s VMware View 4.6 a 5 pro setup a propojení.
•    Dostupnost v Ubuntu Software Center – VMware View klient pro Linux bude v nadcházejících týdnech dostupný v Ubuntu Software Center. Uživatelé Linuxu tak mohou nainstalovat klienta VMware View a získají přístup ke svým virtuálním desktopům.
•    Dostupnost v Amazon Appstore pro Android pro zařízení Amazon Kindle Fire – klient pro Android bude brzy dostupný v v Amazon Appstore pro Android. Uživatelé Amazon Kindle Fire tak mohou nainstalovat klienta VMware View a získají přístup ke svým virtuálním desktopům.

Komentáře