Vodafone pokryl mobilním internetem celou Prahu a plánuje další rozšiřování

Vodafone rozšířil signál rychlého mobilního internetu 3G na celou Prahu. Hlavní město je tak po Brně a Karlových Varech třetí zcela pokryté rychlými mobilními daty.

Vodafone pokryl mobilním internetem celou Prahu a plánuje další rozšiřování


Do konce září spustí Vodafone signál 3G v dalších sedmi velkých městech a v několika menších obcích. Noví i stávající zákazníci Vodafonu si nyní v Praze, Brně i Karlových Varech mohou rychlý mobilní internet vyzkoušet na měsíc zdarma.

Vodafone plánuje do března 2011 postupně spustit rychlý mobilní internet ve třiceti až čtyřiceti velkých městech v republice.

Do konce září spustí  Vodafone 3G síť v těchto krajských městech: Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, Zlín, Plzeň, Ústí nad Labem a Liberec a dále v těchto obcích: Šenov, Vratimov, Petřvald, Příbram, Napajedla, Otrokovice, Starý Plzenec, Jablonec nad Nisou, Chlumec, Sokolov a Prostějov.

Vodafone využívá pro provoz 3G sítě technologii HSPA (High Speed Packet Access) od společnosti Huawei. Ta umožňuje připojení k mobilnímu internetu rychlostí až 7,2 Mb/s pro download a až 2 Mb/s pro upload.

Datový tarif Připojení na stálo, který je vhodný pro surfování a stahování většího množství dat, si nyní mohou zákazníci v Karlových Varech vyzkoušet na jeden měsíc zdarma. Když se ho poté rozhodnou dále využívat, získají praktický USB modem pro připojení k internetu v notebooku za zvýhodněnou cenu 77 Kč.

Kromě 3G sítě nabízí Vodafone i síť 2G - EDGE, která je nyní dostupná pro více než 95 % obyvatel České republiky.

 

Datový tarif pro připojení k internetu v počítači/notebooku:

Připojení na stálo

Cena za měsíc vč. DPH

10% sleva se službou Po svém

Měsíční datový tarif (FUP  3 GB)

525 Kč

472,50 Kč

 

Datové tarify pro připojení k internetu přes mobil:

Vodafone Internet do mobilu na den

Cena za den vč. DPH

Denní datový tarif (FUP  5 MB)

17 Kč

 

Vodafone Internet do mobilu na měsíc

Cena za měsíc vč.  DPH

10% sleva se službou Po svém

Měsíční datový tarif (FUP  100 MB)

177 Kč

159,50 Kč

Komentáře