Výrobce SSD disků Texas Memory přechází pod křídla IBM

Společnost IBM potvrdila akvizici výrobce FLASH pamětí Texas Memory Systems, aby rozšířila svou řadu paměťových systémů a datových center o technologii SSD.

Výrobce SSD disků Texas Memory přechází pod křídla IBM


Americký gigant IBM ve své tiskové zprávě veřejně oznámil, že zakoupí společnost Texas Memory Systems (TMS) orientující se na výrobu paměťových zařízení. IBM plánuje zahrnout produkty výrobce TMS do svých hardwarových systémů PureSystems stejně tak jako do dalších paměťových, serverových a softwarových produktových řad. „Technologie SSD se stane hlavní komponentou paměťových systémů Smarter Storage,“ sdělil Brian Tuskowski, generální manažer úložných systémů a sítí společnosti IBM.

Společnost TMS se orientuje na výrobu výkonných SSD paměťových systémů, které nabízí pod produktovou značkou RamSan. V portfoliu TMS lze nalézt jak úložiště do racku, tak čipy integrované v PCI kartách. Technologie SSD se oproti běžným hard diskům s otáčejícími se magnetickými plotnami vyznačuje vyšším výkonem i spolehlivostí z hlediska mechanického poškození. Analytická společnost IDC odhaduje, že do roku 2016 získá technologie SSD takovou popularitu, že budou podniky kupovat téměř 3 exabajty SSD pamětí za rok.

„IBM dobře chápe pozitivní dopad technologie SSD na paměťové a serverové infrastruktury. Jakmile bude akvizice dokončena, zaměříme se na další vývoj technologií. Díky globální působnosti společnosti IBM očekáváme mnohem rychlejší nárůst pracovních pozic a rozšířování produktových řad,“ sdělil k akvizici zakladatel a CEO společnosti TMS Holly Frost.

Společnost IBM prohlásila, že bude i nadále podporovat produktové řady, jež společnost TMS doposud prodávala svým zákazníkům. Hodlá však také investovat do dalšího vývoje technologií. Co se týká finančních podmínek vztahujících se k samotné akvizici, společnost IBM bližší detaily nezveřejnila.

 

Zdroj: IDG News Service, TZ IBM


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře