Respondenti, kteří se průzkumu účastnili, byli ze 40 zemí světa. Nejvíce odpovědí přišlo z asijských zemí. Celkem 53 % všech dotázaných bylo ve věkovém rozmezí 20 – 33 let. Tento průzkum veřejného mínění přinesl zajímavé výsledky, ze kterých společnost TrustPort zpracovala přehlednou infografiku.
„Ačkoli předpovědi prognostických ústavů ukazují, že placená antivirová řešení jsou již za zenitem, reakce dotázaných je podle posledního průzkumu odlišná. 52 procent z nich věří, že v následujících pěti letech bude placený antivir používat téměř každý či absolutní většina“, říká Marcela Parolková, obchodní ředitelka firmy TrustPort. Z výsledků dále vyplývá, že více než polovina respondentů používá placenou verzi antivirového programu a pouhá 3 procenta nepoužívají žádné antivirové řešení.
Průzkum ukázal, že nejvíce využívaná funkce antivirového programu je skenování souborů na vyžádání. Tuto funkci používá pravidelně 62 procent dotázaných. Více než desetina dotázaných využívá bezpečnou skartaci dat. Funkce šifrování disků je v dnešní době přenosných zařízení více než žádoucí a při ztrátě notebooku zabrání odcizení privátních dat, přesto je uživateli využívaná velmi sporadicky. Téměř 1/5 respondentů nepoužívá žádné přídavné funkce antivirových produktů a nechává antivirový program běžet bez povšimnutí na pozadí ve svém počítači.
TrustPort se ptá: přežije placený antivir v dalších pěti letech?
Společnost TrustPort zveřejnila výsledky celosvětového průzkumu, který probíhal mezi uživateli antivirových programů po dobu jednoho roku.
autor redakce | Aktuality |
Související články
Komentář: virus Flame znamená i výzvu pro eGovernment
Virus Flame kradl institucím data více než čtyři roky
Betaverze NOD32 Antivirus 6 od Esetu dokáže najít ukradený notebook
Eset NOD32 Antivirus 5 podle testu AV-Comparatives nejméně zatěžuje počítač
Aktuality
Principal engineering expanduje
M2C kupuje většinový podíl divize facility managementu společnosti CPI Property Group
PF 2021
Nová generace chatbotů automatizuje komunikaci se zákazníky v call centrech
Hackeři nikdy nespí, nechte se proškolit [webinář]

Komentáře