Výzkum VMware odhaluje důvody k virtualizaci u malých a středních firem

Podle prodejců v regionu EMEA bude do roku 2014 virtualizováno dvakrát tolik malých a středních firem.

Výzkum VMware odhaluje důvody k virtualizaci u malých a středních firem


Společnost VMware oznámila, že malé a střední firmy (SMB) v zemích Evropy, Středního východu a Afriky ( EMEA) vynakládají značné prostředky na virtualizaci, která se stává prioritou v investicích do IT. Podle nového výzkumu se neustále zvětšuje počet virtualizovaných firem. Důvodem je zvýšení efektivity a posun ke cloud computingu. Malých a středních firem virtualizovaných z 80 %* bude do roku 2014 dvojnásobek.

Výzkum, který provedla společnost Canalys mezi 350 partnery pro malé a střední firmy v rámci zemí EMEA, zjistil, že téměř polovina zákazníků (48 %), kteří se vydali cestou virtualizace, tak učinili v rámci základní IT infrastruktury svých firem. Tento trend se ale během příštích dvou let změní a tři čtvrtiny zmíněných firem virtualizují i své firemní kritické aplikace a další části infrastruktury. Celých 38 % z nich dosáhne více než 80 % virtualizace a posune se blíže k IT jako služba.

Důvod k  rozšíření virtualizace není jen úspora nákladů, ale i touha zajistit provázanost podnikání a zlepšit využití hardware. Prioritou pro malé a střední firmy je úspora nákladů (84 %) a plynulost podnikání (80 %). Tyto dva nejvýznamnější faktory naznačují soulad mezi okamžitými důvody virtualizace a dlouhodobějšími záměry. Navíc většina dotázaných (86 %) souhlasí s tvrzením, že virtualizace a cloud computing navzájem souvisí.

Nejčastěji zmiňovanými překážkami byly náklady a přehlížení virtualizace coby aktuální priority. Třetím rozhodujícím faktorem byl nedostatek porozumění, prodejci a partneři by se proto měli zaměřit na podrobnější vzdělávání a zákazníkům přesně vysvětlit, co virtualizace přináší.

 

 *Definice pokročilosti virtualizace:

 

•    0-30%: Malé a střední firmy virtualizují základní infrastrukturu, například soubory a tisk
•    31 - 80%: malé a střední firmy virtualizují kritické aplikace, například e-mail, databáze a software pro spolupráci
•    81 – 100%: Malé a střední firmy jsou silně virtualizované a přesouvají se k IT jako služba


Úvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com
Komentáře