Web4U představilo cloudové řešení webhostingu na platformě Microsoft

Společnost Web4U oznamuje, že zavedla cloudovou platformu na bázi Microsoft System Center 2012.

Web4U představilo cloudové řešení webhostingu na platformě Microsoft


Hostingové řešení Microsoft Private Cloud od Web4U využívá technologie Windows Server 2008 R2, Hyper-V a Microsoft System Center 2012, díky nimž lze fyzické servery propojovat do clusterů a řídit tak výkon celého cloudu. Jednotlivé stroje pak mohou využívat operační systémy Windows Server 2008 R2, Red Hat Enterprise Linux i další.

„V oblasti webhostingu je cloud jasným trendem a mezi našimi zákazníky je o jeho využití značný zájem,“ řekl Ivo Machulda, technický ředitel společnosti Web4U.

Cloudová služba Web4U Private Cloud zprostředkovává zákazníkům možnosti a funkce platformy Microsoft  System Center 2012, jako je automatické zálohování a obnova dat, komplexní ochrana před škodlivým softwarem a útoky hackerů, sledování dostupnosti jednotlivých součástí infrastruktury a výkonu aplikací i samoobslužné vytváření nových virtuálních strojů. Během několika okamžiků si tak mohou sami zákazníci vytvořit například nový Exchange Server – a to prostřednictvím formuláře v ovládacím rozhraní.

Pro Web4U jsme navrhli model licencování, se kterým mohou zákazníci jeho cloudových služeb začít okamžitě využívat software Microsoftu ve svých privátních cloudech,“ uzavírá Patrick Oriešek ze společnosti Servodata.

Komentáře