Web4U představilo produkty na platformě Microsoft System Center 2012

Řešení Web4U Native Private Cloud a Virtual Private Cloud podporují funkcionality Microsoft System Center 2012.

Web4U představilo produkty na platformě Microsoft System Center 2012


Společnost Microsoft oznámila, že poskytovatel webhostingu Web4U představil novou generaci svých služeb privátního cloudu postavených na platformě Microsoft System Center 2012. Na novou generaci produktů označených jako Web4U Native Private Cloud a Web4U Virtual Private Cloud již přešli i první zákazníci. Tím úplně prvním se stal významný tuzemský obchodník s energií, společnost Bohemia Energy entity.

„Platforma Microsoft System Center 2012, na které jsou produkty Web4U postaveny, přináší celou řadu důležitých novinek, které usnadňují a zlevňují provoz privátního cloudu,“ říká Dalibor Kačmář, manažer serverové divize společnosti Microsoft. „Nová generace rodiny produktů Microsoft System Center navíc klade důraz na aplikace, u kterých umožňuje i detailní analýzu výkonu a sledování zátěže i dostupnosti jednotlivých modulů zákaznických aplikací, jakými jsou například e-shopy, webové stránky, samoobslužné portály a podobně.“

Web4U Native Private Cloud dává zákazníkům k dispozici veškeré možnosti a funkce Microsoft System Center 2012. Zákazníci dostanou již přednastavené produkty pro automatické zálohování a obnovu dat, pro ochranu serveru před malware a hackerskými útoky, pro sledování dostupnosti jednotlivých součástí infrastruktury, pro dohledování výkonu aplikací, pro samoobslužné vytváření nových virtuálních strojů a další. Druhý produkt, Web4U Virtual Private Cloud, je pak určen méně náročným zákazníkům, kteří primárně hledají vysokou dostupnost svých aplikací za dostupnou cenu.

„S produkty Web4U Native Private Cloud i Web4U Virtual Private Cloud získává zákazník plnohodnotný privátní cloud, včetně vysoké dostupnosti, automatického zálohování a obnovy dat a nonstop technické podpory v češtině, formou služby s pravidelným měsíčním poplatkem. Mysleli jsme i na bezpečnost a proto jsme implementovali přímou integraci s bezpečnostními síťovými produkty Juniper Networks,“ říká Ivo Machulda, technický ředitel společnosti Web4U.

„Výhodou obou řešení privátního cloudu Web4U je zejména fakt, že zákazník nejen že nemusí investovat do vlastní serverové infrastruktury, ale ani do vlastních licencí Microsoft System Center 2012. To vše při zachování kontroly nad systémem a zároveň i všech výhod využívání řešení cloud computingu jako placené služby,“ říká Pavel Dolejš, manažer pro B2B segment ve společnosti Microsoft.

Více informací o řešeních privátního cloudu společnosti Web4U naleznete na adrese http://www.web4u.cz/cs/serverhosting/microsoft-private-cloud.


Úvodní foto: © Nmedia - Fotolia.com
Komentáře