Windows 7 Service Pack 1 jde do výroby, pro firmy impulz k upgradu

Uvedení prvního servisního balíčku je pro mnoho firem signálem k upgradu na novou verzi systému Windows

Windows 7 Service Pack 1 jde do výroby, pro firmy impulz k upgradu


ilustrační grafika: okubax a autor

 

Společnost Microsoft ve středu oznámila, že do výroby uvolnila první Service Packu pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2. Zejména pro firemní zákazníky bývá dostupnost první servisního balíčku signálem pro přechod na novou verzi operačního systému Windows a ve výsledku zrychluje adopci operačního systému firmami.

Pro klientský operační systém Windows 7 je Service Pack 1 shrnutím všech předchozích oprav, v principu tedy především zjednodušuje IT pracovníkům správu koncových stanic. Novou funkcí je pak možnost využití technologie Remote FX při přístupu k virtualizovanému desktopu v datovém centru.

Remote FX protokol umožňuje využít výkon virtualizovaných grafických zdrojů a kodeků k vytvoření prostředí, které nabídne uživatelům pracujícím prostřednictvím vzdálené plochy (Remote Desktop Services) možnost pracovat stejně jako v prostředí s hardwarovou grafickou akcelerací, včetně podpory 3D obsahu a Windows Aero.

Další novinou je funkce Dynamic Memory. Ta přináší možnost alokovat rozsah paměti (min. a max.) jednotlivým virtuálním stanicím a zároveň dává systému možnost dynamicky upravit aktuální velikost užívané paměti dané virtuální stanice podle aktuálních potřeb. Tato funkce tak umožňuje spustit na jednom fyzickém stroji více virtuálních stanic, a tím zvyšuje využití hardwaru při nasazení virtualizace. Při testování se díky Dynamic Memory podařilo zvýšit množství spuštěných stanic až o 40 %, uvádí Microsoft.

Pokud jde o dostupnost, pak multilicenční zákazníci a předplatitelé služeb MSDN a TechNet budou mít Service Pack k dispozici od 16. února, pro uživatele služby Windows Update bude dostupný od 22. února včetně české jazykové mutace.

Komentáře