Windows 8 pro business? Devět důvodů, proč budou firemní zákazníci spokojeni - 1. díl

Přínosem nových Windows 8 není pouze inovované GUI, operační systém stále cílí také na firemní segment a přichází s mnohými vylepšeními a integrací podnikových služeb.

Windows 8 pro business? Devět důvodů, proč budou firemní zákazníci spokojeni - 1. díl


1. díl | 2. díl

Přehledná nabídka edicí

Vyznat se ve všech rozličných edicích předchozího systému Windows 7 bylo poněkud frustrující. Naproti tomu v případě Windows 8 Microsoft produktovou řadu výrazně zjednodušuje a pro desktopy jej nabízí pouze ve třech variantách – Windows 8 Home, Pro a Enterprise (nepočítáme-li verze N bez výchozí integrace Windows Media Player a přidružených služeb).

Rychlejší start systému

Jak na starších tak novějších strojích je tento fenomén jasně znát. Windows 8 oproti svému předchůdci jednoduše bootuje rychleji a to v závislosti na hardwaru i v řádu desítek vteřin.

Integrace Hyper-V

Edice Windows 8 Pro a Enterprise jsou vybaveny virtualizační technologií Hyper-V, která byla původně navržena pro využití na Windows Server. Hyper-V tak nahrazuje technologii Windows Virtual PC známe z Windows 7 a Vista. Oficiálně Microsoft integruje Hyper-V do Windows 8 za účelem podpory běhu starších systémů, jako jsou Windows 7, Vista a XP, ze kterých uživatelé na nejnovější OS přešli.

Pohodlný a bezproblémový upgrade

Upgrade z Windows 7 na Windows 8 představuje poměrně jednoduchou operaci, jež by rozhodně neměla být faktorem, který potenciální zákazníky odradí od přechodu na nový systém. Microsoft zdůrazňuje, že systém Windows 8 poběží všude tam, kde běžel Windows 7, a prvotní odezva early adopters může toto tvrzení potvrdit.

 

Zdroj: IDG News Service, Windows.microsoft.com


Úvodní foto: Microsoft
Komentáře