Windows 8 pro business? Devět důvodů, proč budou firemní zákazníci spokojeni - 2. díl

Přínosem nových Windows 8 není pouze inovované GUI, operační systém stále cílí také na firemní segment a přichází s mnohými vylepšeními a integrací podnikových služeb.

Windows 8 pro business? Devět důvodů, proč budou firemní zákazníci spokojeni - 2. díl


1. díl | 2. díl

Vylepšená virtualizace aplikací

Systém pro virtualizaci aplikací App-V z produkce Microsoftu přichází v nové verzi 5.0. App-V v5 umožňuje podobně jako předchozí verze vzdálené spouštění aplikací s grafickým uživatelským rozhraním tak, že veškerá logika aplikace je umístěna na vzdáleném serveru, přičemž z pohledu uživatele vše probíhá naprosto transparentně. S programem lze tedy pracovat jako s běžnou lokální kopií, ačkoliv se uživatel ve skutečnosti skrze App-V klienta připojuje na server provádějící výpočetní a řídicí operace.

Snadné nasazení

Ať už nasazení systému Windows 8 zvažuje běžný uživatel či firemní zákazník, samotný proces instalace na stávající hardware by neměl činit žádnou překážku. Podobně jako ve Windows 7 lze také v případě Windows 8 využít migrační nástroj User State Migration Tool, jehož prostřednictvím lze poměrně snadno a bezpečně přenést uživatelské profily na nový systém. Windows To Go pak umožňuje tvorbu bootovacího flash disku s kopií systému Windows 8, tvořit lze také vlastní bitové kopie.

Zabezpečené zavádění operačního systému

Windows 8 se snaží mít kontrolu nad MBR záznamem disku, což může a nemusí být vhodné. Problematika využití zabezpečeného bootování systému UEFI v systému Windows 8 nadzvedla ze židlí především open-source komunitu, jež Microsoft kritizuje za záměrné znemožňování instalace konkurenčních operačních systémů. Pakliže totiž nad bootovacími záznamy získá Windows vládu, je velmi problematické na jednom počítači souběžně provozovat více operačních systémů.

Jednoduchá aktivace

Služba Key Management Service pro Windows Server 2012 umožňuje firmám provést bezpečnou aktivaci několika instancí edice Windows 8 Enterprise

Úzká spolupráce s Windows Server 2012

Ať už se jedná o stejné GUI stylu Metro nebo technologii Hyper-V, Microsoft úzce provazuje desktopovou a tabletovou verzi Windows 8 se serverovou variantou. Všechny úkony spojené s aktivací, nasazením, zabezpečením a aktualizací tak lze provádět pohodlně a automatizovaně.

 

Zdroj: IDG News Service, Windows.microsoft.com


Úvodní foto: Microsoft.com
Komentáře