xITee dodalo novou verzi systému pro finanční deriváty CFD

Společnost xITee úspěšně dodala novou open-source verzi systému pro obchodování s finančními deriváty CFD.

xITee dodalo novou verzi systému pro finanční deriváty CFD


Česko-neměcká společnost xITee oznámila, že po 15 měsících vývoje úspěšně dodala a uvedla do provozu německé společnosti Panthera Capital AG novou verzi systému pro obchodování s deriváty cenných papíru CFD–Trading-Platform.

Verze 2.1 je plně postavena na open-source software, konkrétně využívá EnterpriseDB/PostgreSQL databázi a JBoss server jako aplikační server. Díky této migraci se nejen urychlilo fungování celého obchodovacího sytému a výrazně se zvýšila jeho kapacita, ale hlavně proti předchozí verzi, postavené na prorietárním software, ročně ušetří provozovateli na licenčních poplatcích až půl miliónu dolarů. Také se díky open-source aplikacím zlepšily podmínky pro další škálovatelnost B2B CFD řešení.

Společnost xITee zajišťovala celý vývoj tohoto systému od jeho počátku, tedy od funkčních specifikací přes vývoj a funkční i zátěžové testování až po poskytování podpory produkční verzi. A to vše i v případě první verze CFD platformy postavené ještě na BEA Weblogic a databázi Oracle.

Contract for Difference (CFD) je základní derivátový produkt, který umožňuje obchodování založené na pohybech cen akcií. Obchod je definován jako dohoda o vyrovnání rozdílu  mezi otevírací a zavírací cenou příslušného podkladového aktiva. Podkladovým aktivem mohou být kromě akcií též indexy, komodity nebo cenné papíry. Cena obchodu CFD se chová přesně jako cena podkladového aktiva.

xITee je česko-německá společnost specializující se na vývoj finančního software od návrhu až po dodání a údržbu aplikací i analýzy v oblasti finančních trhů a realizovala či realizuje projekty pro takové zákazníky jako Deutsche Börse Systems, Clearstream Banking Luxembourg či Pražská burza.

Panthera Capital je mimo jiné poskytovatel technických služeb pro společnost CeFDex AG, která CFD–Trading-Platform provozuje jako B2B aplikaci. Jednotliví smluvní brokeři pak umožňují koncovým zákazníkům OTC CFD obchodování.

Komentáře