Xerox a Cisco vstoupili do aliance: chtějí poskytovat inteligentní sítě a řízení tisku v cloudu

Společnosti Xerox Corporation a Cisco oznámily svůj záměr spolupráce za účelem zjednodušení správy IT cestou poskytování služeb založených na cloudovém řešení s technologiemi pro inteligentní sítě a tisk.

Xerox a Cisco vstoupili do aliance: chtějí poskytovat inteligentní sítě a řízení tisku v cloudu


Aliance plánuje poskytovat zákazníkům služby společnosti Xerox v oblasti řízeného tiskového prostředí a cloudového outsourcingu IT na bázi inteligentních síťových struktur společnosti Cisco. Xerox a Cisco plánují společně zpřístupnit IT aplikace a zvýšit efektivitu pracovní síly díky řešením, jako je například mobilní tisk, který poskytuje možnosti tisku z libovolného zařízení kdykoliv a kdekoliv. „Tímto partnerstvím vytváří společnosti Xerox a Cisco centrum pro propojenou infrastrukturu, které spojuje pokročilé sítě, tisk a cloudové služby,“ uvádí Ursula Burns, předsedkyně představenstva a výkonná ředitelka společnosti Xerox.

Xerox a Cisco budou spolupracovat při poskytování následujících řešení:

•    Řízené tiskové služby Xerox (MPS) prostřednictvím sítě Cisco: konsolidují IT a správu tisku pomocí zabudovaného zabezpečení sítě, optimalizace vnějších sítí a softwaru síťových operačních systémů (IOS).  Kombinované řešení podle obou firem monitoruje technologie tisku a snižuje operační náklady, chrání citlivá data a vylepšuje produktivitu zaměstnanců aplikacemi pro mobilní i cloudový tisk.

•    Služby outsourcingu IT Xerox postavené na infrastruktuře Cisco UCS a Vblock: pomáhají zákazníkům urychlit nasazení nových IT služeb tak, aby mohli rychleji reagovat na měnící se potřeby zaměstnanců, a omezují náklady na IT nasazením soukromého, veřejného či hybridního cloudového prostředí. Cloudové služby od firmy ACS,  součásti společnosti Xerox, zahrnují infrastrukturu formou služby (IaaS), poradenství v oblasti cloudů a nasazení soukromých cloudů.

•    Mobilní řešení Xerox na virtuálních desktopových klientech Cisco a tabletu Cisco CiusTM: umožňují pracovníkům na cestách tisknout obchodní dokumenty z libovolného zařízení schopného odesílat e-maily, a to na libovolnou tiskárnu

Tyto služby, včetně infrastruktury jako služby (Iaas), soukromých cloudových prostředí a řízených tiskových služeb MPS, již byly pro omezené využití uvolněny obchodním partnerům společnosti Cisco. Řešení pro mobilní tisk společnosti Xerox bude přístupné z virtuálních desktopových klientů Cisco a tabletů Cius od chvíle jejich obecné dostupnosti.

Komentáře