Xerox chce pracovat s dokumenty posouváním prstů po obrazovce

Představte si, že dokážete nalézt, otevřít, seřadit, přesunout a prohlížet tisíce dokumentů pouhým dotykem prstu. A co třeba seřadit miliony dokumentů během několika hodin místo týdnů?

Xerox chce pracovat s dokumenty posouváním prstů po obrazovce


Vědci společnosti Xerox vytvořili prototyp systému inteligentního prohlížení dokumentů, kdy uživatelé kolem velkého dotykového stolního displeje řadí dokumenty pouhým posouváním prstů po obrazovce. Rozhraní je stejně jednoduché jako používání dotykového displeje iPhonu nebo jiného inteligentního telefonu, ale přitom je více než 150krát větší, takže několik lidí může bez problémů pracovat současně.

Technologie prohlížení dokumentů, kterou vyvinuli výzkumníci ve středisku Xerox Research Centre Europe, pomáhá uživatelům rychle seskupovat podobné dokumenty. Ty lze umístit vedle sebe pro srovnání, zvětšit je či zmenšit, nebo skládat v rohu displeje – stejně jako skutečné listy na skutečném stole, ale navíc s možnostmi digitálních dokumentů. Jednoduchým ukázáním na několik vybraných dokumentů uživatel určí, které informace jsou důležité. Systém potom tyto informace použije pro automatickou kategorizaci a řazení milionů dokumentů ve zlomku času, který by byl potřebný k jejich manuálnímu zpracování.

Tato technologie slibuje zlepšení procesu prohlížení dokumentů - jedné z největších výzev pro obory s velkým objemem zpracovávaných dokumentů a dat, jako je pojišťovnictví, farmacie, zdravotnictví, bankovní sektor a právní služby. Například při elektronickém vyhledávání může advokát prohlížet malé množství důkazních materiálů a označit, které jsou pro daný případ relevantní a které nikoliv. Systém inteligentního prohlížení dokumentů pak rychle prozkoumá celý archív a automaticky vybere dokumenty, které by měl odborník přečíst.

Komentáře