Xerox dokončil akvizici Affiliated Computer Services

Vzniká tak subjekt se zaměřením na správu obchodních procesů a dokumentů s obratem 22 miliard USD (přibližně 418 miliard Kč).

Xerox dokončil akvizici Affiliated Computer Services


ACS je největší světová firma v oblasti diverzifikovaného outsourcingu obchodních procesů (BPO). Její zkušenosti v oblasti automatizace pracovních procesů a poskytování BPO a outsourcingových služeb IT zahrnují zpracování více než 1 miliónu aplikací pro kreditní karty, 12 miliónů studentských půjček nebo poskytování personálních služeb pro více než 4,4 milióny zaměstnanců a důchodců ročně.

Společnost ACS ponese zpočátku značku ACS, A Xerox Company. Nadále ji povede Lynn Blodgett, kterého představenstvo Xeroxu zvolilo jako výkonného viceprezidenta společnosti. Lynn Blodgett bude zodpovědný Ursule Burns.

„Xerox usiluje o to, aby se více věnoval správě informací a obchodních procesů a byl méně odkázaný na tištěné dokumenty,“ říká Angele Boyd, viceprezidentka a generální ředitelka pro oblast práce s dokumenty ve společnosti IDC. „Touto akvizicí se Xerox stává významným hráčem a má příležitost pro expanzi na rostoucím trhu outsourcingu obchodních procesů.“

Díky kombinaci služeb, technologií a inovací bude společnost působit na trhu správy dokumentů a procesů pro podniky a státní správu, který má hodnotu 500 miliard USD.

Komentáře