Xerox vstoupil do textilního průmyslu

Velkoformátová digitální zařízení Xerox nabízejí profesionální sublimační tisk textilu pro nízký i střední objem do segmentů bytového textilu, textilních výrobků na zakázku, reklamy a signmakingu

Xerox vstoupil do textilního průmyslu


Představením nové řady produktů kategorie TEX v rámci veletrhu Reklama a Polygraf 2010 vstoupila společnost Xerox na trh digitálního tisku textilu. Unikátní technologie přímého potisku textilií sublimačním barvivem je zastoupena tiskárnami Xerox 7142TEX pro šíře do 42“ (107 cm) a produkčním modelem Xerox 8164TEX o šíři až 64“ (163 cm). Dokončovací jednotka pro sublimaci z řady DS67 je na českém trhu zcela unikátní novinkou a společně s tiskárnou tvoří komplexní řešení pro výrobu potištěného textilu na zakázku.

Velkoformátové sublimační tiskárny Xerox 7142TEX a 8164TEX tisknou v rozlišení 360 až 2880 dpi, používají speciální akrylátové, vodou ředitelné barvy CMYK a jsou standardně vybaveny integrovanou řízenou topnou jednotkou a navíjecím systémem s nastavitelným řízením tahu navíjeného textilu. Tiskárny jsou určeny pro potisk textilií na bázi PES (minimálně 70 %), nebo je možné potiskovat přírodní materiály na bázi bavlny speciálním pigmentovým barvivem. Jsou určeny i pro tisk Roll-to-Roll, tedy z role na roli.

Potištěné role jsou finalizovány v jednotce Texcooker nebo Calender DS67, které aktivují sublimační proces, při němž dojde k hloubkovému probarvení vláken plynem, což garantuje extrémně vysokou trvanlivost a životnost. Takto potištěné textilní materiály lze dále běžně zpracovávat na další výrobky stříháním a šitím a následně běžně udržovat praním, žehlením či napařováním. Probarvená textilie nepouští barvu, je zcela odolná otěru, UV záření i dalším venkovním podmínkám.  Většina materiálů také splňuje normy nehořlavosti a lze je dále upravovat impregnacemi proti vodě či nátěry pro náročnější použití, takže najdou uplatnění ve velkém množství segmentů.

Sublimační textilní tiskárny Xerox 7142TEX a 8164TEX jsou v České republice již v prodeji, v nabídce jsou dále modely dokončovacích jednotek TEXCOOKER a DS67 a dále široké spektrum textilních materiálů různých gramáží, vzorů, úpletů a šíří. Dostupná jsou také speciální sublimační barviva v balení 250, 500 nebo 1 000 ml na bázi Dye i Pigment.

Komentáře