Yahoo! má novou CEO, Marissu Mayer ze společnosti Google

Společnost Yahoo! si za svou novou generální ředitelku zvolila Marissu Mayer, jež nahradí Scotta Thompsona, dřívějšího prezidenta společnosti PayPal.

Yahoo! má novou CEO, Marissu Mayer ze společnosti Google


Scott Thompson opustil čelo společnosti Yahoo! v lednu, více než šest měsíců před tím, než mělo skončit jeho funkční období. Důvodem byla kontroverzní odhalení týkající se jeho skutečně dosaženého vzdělání. Navzdory tvrzení ve svém životopisu totiž Thompson nevlastní titul z počítačových věd. Pozdější zprávy nicméně informovaly, že za jeho odchodem ve skutečnosti stála diagnostikovaná rakovina.

Nová generální ředitelka Yahoo!, Marissa Mayer, byla dvacátou zaměstnankyní společnosti Google a po řadu let zastávala významnou vůdčí funkci. V posledních letech například vedla vývoj služby Google Maps.

Scott Thompson byl zvolen jako CEO Yahoo! poté, co rada společnosti v roce 2009 vyhodila Carol Bartzovou, dřívější velmi úspěšnou CEO společnosti Autodesk. Dle tvrzení rady nebyla Bartzová schopná dostát očekáváním, jež zahrnovala oživení společnosti Yahoo! jak z technologického tak finančního hlediska.

Yahoo! se již několik let neúspěšně snaží zvýšit své obraty a opět se stát technologickou špičkou, jíž bez pochyby byla v období mezi koncem devadesátých let a počátkem 21. století. Na kolena společnost ve skutečnosti srazil Google, který začal dominovat nejen na poli vyhledávačů ale také dalších hojně využívaných online služeb. Na výsluní se začaly drát také společnosti typu Twitter či Facebook, s jejichž postavením se dnes Yahoo! nemůže rovnat.

Od nové CEO Marrisy Mayer se tedy dle zástupců společnosti Yahoo! (opět) očekává, že se zaslouží o oživení vývoje a výrazně zvedne příjmy společnosti. „Velmi se těším na spolupráci se zaměstnanci Yahoo! při vývoji inovativních produktů a obsahu pro uživatele a inzerenty po celém světě,“ sdělila Marissa Mayer ve svém prohlášení.

Dlužno dodat, že během své kariéry u společnosti Google, již započala v roce 1999, stála nová šéfka Yahoo! za řadou úspěšných produktů včetně iGoogle, Google News či Gmail.

 

Zdroj: IDG NEws Service


Úvodní foto: © FotolEdhar - Fotolia.com
Komentáře