Zabezpečení spotřebitelů od Trend Micro nabízí univerzální ochranu pro různé platformy

Při vývoji své spotřebitelské řady 2010 si byla společnost Trend Micro dobře vědoma faktu, že pro spotřebitele je správa softwarových bezpečnostních programů často únavná a programy samotné značně zatěžují prostředky jejich počítačů.

Zabezpečení spotřebitelů od Trend Micro nabízí univerzální ochranu pro různé platformy


V těchto dnech uvedla na trh nové verze svých vlajkových spotřebitelských produktů - Trend Micro Internet Security a Trend Micro Internet Security Pro - a oba jsou jako první optimalizované pro Microsoft Windows 7. Jsou teď rychlejší a chytřejší, ale nadále zůstávají snadno ovladatelné a zajišťují kvalitní ochranu bez zbytečného zatěžování počítačových prostředků.

 

Jednoduše zvládnuté inteligentní zabezpečení

Softwarové zabezpečení nemusí být komplikované. Trend Micro Internet Security a Internet Security Pro nabízí spotřebitelům svobodné a klidné internetové nákupy, surfování i bankovní operace, aniž by se museli potýkat s aktualizací a správou svých bezpečnostních programů - což je jeden z důvodů, proč se mnozí rozhodnou bezpečnostní software vůbec nepoužívat. Krádeže identit a dat však každoročně připraví spotřebitele o miliony dolarů, a pokud bezpečnostní software nepoužíváte nebo se spokojíte jen s bezplatným řešením, může vás to přijít dost draho.

Oba produkty nabízejí funkce, díky nimž jsou spotřebitelé bez velké námahy neustále chráněni. Například funkce Home Network Security Management umožňuje spotřebitelům za pomoci názorné mapy sledovat a vzdáleně spravovat další počítače v domácí síti a blokovat přístup nezvaných hostů do bezdrátových sítí.

Společnost Trend Micro se také snaží omezit nutnost manuálního nastavení bezpečnostních programů ze strany spotřebitelů. Nové produkty řady 2010 automaticky přepínají jazyk podle operačního systému chráněného počítače. Také sledují aktuální situaci a kontroly a aktualizace provádějí, jen když se to spotřebitelům hodí -- neposílají nevhodné zprávy, když sledujete video, provádíte prezentaci v PowerPointu nebo hrajete počítačové hry.

Dále byl vylepšen panel Security Activity Dashboard, který dnes uživatelům prezentuje ucelený konfigurovatelný snímek všech bezpečnostních aktivit na jejich počítačích v moderních, přehledných grafech a diagramech. Zákazníci lépe pochopí, kdy a jak mohou být jejich počítače napadeny, a mohou surfovat bez obav.

 

Rychlá a všudypřítomná ochrana

Spotřebitelská řada v sobě spojuje jednoduchost a rychlost. Počítačoví piráti postupují mílovými kroky, a tak musí spotřebitelé i jejich bezpečnostní programy pracovat ještě rychleji. Produkty Trend Micro Internet Security a Internet Security Pro jsou založeny na infrastruktuře Trend Micro Smart Protection Network, která pracuje na pozadí a koreluje zpravodajské informace o hrozbách, poskytuje ochranu v internetovém cloudu a dává spotřebitelům -- ať už jsou kdekoli -- takový typ bezprostřední ochrany v reálném čase, jaký konkurenční produkty prostě nemohou nabídnout.

Další nezbytností pro spotřebitele, kteří cestují se svými laptopy či telefony nové generace, je všudypřítomná ochrana a Trend Micro připravuje své produkty této mobilní skupině na míru. V rámci balíku Trend Micro Internet Security Pro získají zákazníci také licenci na produkt Mobile Security. Trend Micro Mobile Security chrání inteligentní telefony s operačními systémy Microsoft Windows Mobile a Symbian proti virům, nevyžádaným SMS zprávám a dalším malwarovým útokům. Také zabraňuje krádeži dat a narušení služby.

 

Ochrana nejen pro PC

Společnost Trend Micro v rámci své strategie kompletní ochrany pro různá zařízení v domácnostech rozšířila poskytovanou ochranu také na Mac platformu, netbooky, USB disky, přístroje Sony PlayStation a Sony  Portable, routery Linksys od Cisco a přístroje Apple iPhone.

Existují tři druhy sad Trend Micro pro zabezpečení spotřebitelů: Trend Micro Internet Security, Trend Micro Internet Security Pro a Trend Micro AntiVirus + AntiSpyware. Trend Micro Internet Security Pro nabízí doplňkové funkce, které jsou optimalizované pro vysoký výkon, využití laptopů mimo domov a online bankovnictví a nákupy.  A zákazníkům, kterým stačí jen základní ochrana, nabízí Trend Micro svůj Trend Micro AntiVirus + AntiSpyware.

Komentáře