Zaměstnanci AXA Group upsali akcie skupiny za 390 milionů eur

V rámci Akciového plánu 2009 AXA Group upsali její zaměstnanci přes 26 milionů akcií v celkové hodnotě přibližně 390 milionů eur.

Zaměstnanci AXA Group upsali akcie skupiny za 390 milionů eur


Zvýhodněné nabídky akcií využilo 31 tisíc zaměstnanců skupiny ze 40 zemí, což představuje 25 % ze všech oprávněných zaměstnanců. Zaměstnanci se na základním kapitálu AXA Group nyní podílejí z 5,8 % a disponují 6,4 % hlasovacích práv.

„V České republice se do Akciového plánu zapojilo 27 zaměstnanců finanční skupiny AXA, kteří upsali akcie za 813 tisíc korun. Na Slovensku pak 7 zaměstnanců investovalo necelých 8 tisíc eur. Zahraniční i tuzemské výsledky ukazují, že zaměstnanci mají ke skupině AXA a jejímu hospodaření velkou důvěru. Zároveň budou nyní ještě více zainteresováni na jejích budoucích výsledcích,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA pro ČR a SR.

AXA Group, jedna z největších světových finančních skupin, nabídla svým zaměstnancům upsání nových akcií za zvýhodněnou cenu 14,92 eur za kus. Ti, kteří toho využili, budou mít možnost hlasovat na valných hromadách a podílet se na strategickém rozhodování. Celkový počet akcií AXA Group se touto emisí rozrostl na téměř 2,3 miliardy.

Komentáře