Zařízení s Androidem nyní nabízí okamžitý překlad konverzace v cizím jazyce

Společnost Google zavádí do provozu novinku pro mobilní telefony s OS Android, jež bourá jazykovou bariéru pro čtrnáct dalších jazyků včetně češtiny.

Zařízení s Androidem nyní nabízí okamžitý překlad konverzace v cizím jazyce


Konverzační mód v mobilní verzi aplikace Překladač Google zvládá real-time překlad rozhovoru, k čemuž využívá technologie převodu hlasu na text a textu na hlas. Tento mód Překladače Google byl vyvinut pro tlumočení rozhovoru mezi dvěma či více osobami hovořícími v různých jazycích. Českou frázi stačí od nynějška namluvit do mikrofonu mobilního zařízení - aplikace ji následně přeloží do zvoleného jazyka a nahlas přečte. Cizinec zase odpověď namluví ve svém jazyce, Překladač Google ji přeloží do češtiny a následně nahlas vysloví.

Služba byla začátkem roku uvedena pouze pro překlady z angličtiny do španělštiny a opačně. Ode dneška tento mód podporuje konverzaci ve 14 jazycích, mezi nimiž figuruje i čeština. Tuzemští uživatelé díky tomu nyní mohou  komunikovat nejen anglicky, německy, francouzsky, italsky, portugalsky a španělsky, ale dohovoří se i s obyvateli Japonska, Koreje nebo Turecka. Dorozumí se i holandsky, polsky nebo rusky.

Konverzační mód je vydán v testovací alfa verzi a stále se učí. Stejně jako u Hlasového vyhledávání Google do značné míry záleží na přízvuku a ruchu pocházejícím z okolí. V případě, že namluvená fráze obsahuje nepřesné slovo, je toto slovo možné před samotným překladem ručně opravit, případně jím rozšířit stávající slovník překladače.

Vedle konverzačního módu je čeština podporována ve všech funkcích Překladače Google na mobilních zařízeních s Androidem. České výrazy je možné do Překladače namluvit nebo napsat. Z cizího jazyka Překladač překládá do češtiny a české výsledky nyní přečte nahlas.

Aplikaci Překladače Google (Google Translate) mohou uživatelé, stejně jako nedávno představenou českou novinku Google Goggles, zdarma stáhnout a nainstalovat z Android Marketu.

Komentáře