Zelená aliance pomůže při čerpání dotací z programu Zelená úsporám

Volné uskupení Zelená aliance poskytující kompletní finanční a technický servis klientům, kteří chtějí realizovat nízkoenergetický projekt za pomoci dotace z programu Zelená úsporám, založily Česká spořitelna a čtyři partnerské firmy.

Zelená aliance pomůže při čerpání dotací z programu Zelená úsporám


Všechny  poskytují produkty a služby v oblasti energetických projektů a pomohou klientům se vším, co s čerpáním dotace souvisí: od administrace žádosti, přes návrh projektu a jeho energetické hodnocení až po realizaci projektu a financování. Dalšími členy Zelené aliance jsou Knauf Insulation, Ponast, Rehau a Stiebel Eltron. Vznik uskupení oznámili dnes zástupci jednotlivých firem na tiskové konferenci na stavebním veletrhu For Arch.

Zelená aliance je určena pro klienty z řad právnických i fyzických osob. Klient kontaktuje infolinku Zelené aliance, operátor převezme od klienta informace týkající se plánovaného projektu a dál je předá příslušným členům Zelené aliance. Firmy pak klienta kontaktují s konkrétní nabídkou uzpůsobenou jeho požadavkům. Źádný z členů Zelené aliance nepodmiňuje nabídku svých služeb využitím služeb druhé partnerské firmy. Telefonní číslo infolinky je 810 700 800 a je dostupná každý pracovní den od 8 do 17 hodin. Další informace naleznou zájemci také na www.zelenaaliance.cz.

Česká spořitelna přijímá dotace z programu Zelená úsporám od 15. června letošního roku a byla vůbec první bankou, která začala žádosti přijímat. Zatím přijala přes 120 žádostí. Největší počet žádostí se vztahuje na projekty k využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a přípravu teplé vody, konkrétně na nákup a instalaci solárních systémů. Nejvíce žádostí přichází z jihomoravského kraje. Žádost o dotaci lze podat v jakékoli z více než 650 poboček České spořitelny.

Komentáře