CIO Business World 7-8 2009

Zamíchat, protřepat, nebo integrovat: Jak mění nové koncepty nejprestižnější oblast podnikového IT

CIO Business World 7-8 2009


Letní dvojčíslo CIO Business World je věnováno především aktuálním trendům v oblasti systémové integrace - konceptům SOA a Cloud computingu.

 

Integrace: SOA, či cloud? (David Linthicum, Robert Brož, Lukáš Erben)

Náročné, nákladné, nekonečné – takové se mnohým CIO zdají být integrační projekty. A v případě, že není IT vaším hlavním oborem, tedy takříkajíc skutečným jádrem vašeho podniku, dívá se vedení na podobné avantýry na „N“ nejspíš skepticky. SOA nabídla před několika lety novou perspektivu: udělejme to pořádně, od základu, modulárně, recyklujme funkce a v budoucnu ušetříme.

Z dalších témat:

Pět let a dost (Jan Petržílka)
Co to vlastně znamená, když informační systém „stárne“? IS jako nehmotná entita nemůže chátrat, nedegraduje jeho kvalita, funkčnost, efektivita nebo výkonové charakteristiky. Jeho chyby jsou přece při používání nalézány a opravovány, přenosem na novější počítače roste také jeho výkon a rychlost. Jak tedy systém stárne a proč jeho hodnota v čase klesá?

IT Regatta 2009 CIO Business World Cup (redakce)
V netradičním jarním termínu, mezi 9. a 13. květnem, proběhl již pátý jubilejní ročník IT Regatty, na jehož
startu se sešlo sedm posádek ze šesti společností. Akce se tentokrát konala nejen v novém čase, ale též na nových lodích Benetau First 45 a v nové lokalitě Marina Kaštela.

Dlouhý souboj s chřipkou (Pavel Houser)
Mexická chřipka do pandemie téměř jistě nepřeroste, to ale neznamená, že podobná pohroma jednou opravdu nepřijde. Zajímavé v této souvislosti je, že před nedávnem se svět obával chřipky ptačí – co je na chřipce, respektive obecněji na virových epidemiích, tak zvláštního? Protože aktuálností informací nemůže CIO konkurovat televiznímu zpravodajství, deníkům ci internetu, zaměřili jsme se v rubrice Science World spíše na obecnější „rámec“ a historii pandemií.

Komentáře