CIO Business World 1/2009

V lednovém Business Worldu naleznete tradiční témata jako je CRM, tentokráte zaměřené na trendy pro rok 2009, oblasti řízení IT jako je procesní řízení, nebo interní IT marketing.

CIO Business World 1/2009


Dále jsme pro vás připravili přehled virtualizačních technologií i pohled na jejich možnou budoucnost v souvislosti s aktuální oblastí webových služeb a cloud computingu. V pravidelném seriálu analýza IT vám přinášíme pohled na stav IT v odvětví průmyslové chemie a v nepravidelném fokusu naleznete zajímavou, široce pojatou recenzi na knihu "Jak život napodobuje šachy" Gary Kasparova. V rozhovoru tentokrát zpovídáme Pavla Ponížila, ředitele malé a poměrně mladé leč velmi dynamické společnosti Kvintech. 

Dvoustránkovou reportáž přinášíme z konference CA world, které jsme se zúčastnili ve druhé polovině listopadu v Las Vegas a která se stala sondou do amerického trhu který již v polovině posledního čvrtletí minulého roku propadl značné "krizové histerii". Dobrou zprávou je, že mnoho významných hráčů na poli IT vidí v případné recesi nejen hrozbu, ale i příležitost k zavádění nových technologií a postupů.

Mezi další témata lednového Business Worldu patří lidské zdroje a outsourcing na který se netradičně díváme očima open source komunity (protože práce na open source projektech je vlastně outsoucing dovedený do extrému).

Konečně v bezpečnostní rubrice zbrojnice se věnujeme budoucnosti mobilního malwaru a v posledním díle abecedy vysvětlujeme základy metody Balanced Scorecards. Pravidelný seriál o historii významných IT společností je tentokrát věnovaný online kolosu Yahoo o jehož budoucnosti se v posledních dnech velmi spekuluje.


V příštím čísle se Business World převlékne do nového hávu i formátu a coby CIO - Business World vám přinese nové rubriky a inovovanou skladbu tradičních i nových témat. Více vám prozradíme již za deset dní.Komentáře