CIO Business World 1/2011

BI pomůže i ve státní správě - rozhovor s ředitelem společnosti OKsystem Martinem Procházkou

CIO Business World 1/2011


Z dalších článků vybíráme:

ICT ve výrobě ostatních dopravních prostředků

S narůstající produktivitou tuzemských výrobců ostatních dopravních prostředků vzrostla nejen jejich vybavenost, ale také produktivita práce ICT. Navíc dřívější specialisté na opravy kolejových vozidel se zabývají ve stále větší míře jejich výrobou.

Lubomír Karpecki

 

IT míří do oblak

Virtualizace a cloud služby jsou dnes v IT světě zřejmě jedním z nejdiskutovanějších témat. A není divu, podle studií Gartner Group obraty v tomto sektoru v roce 2013 převýší 150 miliard dolarů a předpokládá se, že do roku 2015 dosáhnou platby za poskytované nebo předplacené ICT služby 20 % celkových nákladů organizací na IT.

Dag Jeger

 

Klíčem k úspěchu není systém, ale obchodník

Firmy, které chtějí zefektivnit fungování svých obchodních sítí, často složitě řeší, který z podpůrných nástrojů jim může pomoci. Vedeny marketingovými poučkami sáhnou například po IT systému pro CRM, ale očekávaný efekt se nedostaví. Co je třeba udělat pro to, aby obchodní síť skutečně fungovala tak, jak má?

Martin Bergner

 

Nanotechnologie kouzlí s povrchy

Nanotechnologie umožňují vytvářet povrchy s přesně definovanými vlastnostmi. Tyto postupy se uplatňují nejen v elektronice, ale např. i v biochemii nebo materiálovém inženýrství.

V biochemii může mít specifický povrch třeba povahu DNA čipu, který na základě „otisku“ detekuje předem definované struktury. Takové postupy se již řadu let běžně uplatňují ve forenzních aplikacích nebo při stanovování patogenních mikroorganizmů.

Pavel Houser

Komentáře