CIO Business World 12/2010

Android – Vlajková loď open source

CIO Business World 12/2010


Z dalších článků vybíráme:

Řízení zdrojů ICT: Vize vs. realita

Limitované zdroje na jedné, stále komplexnější informační systémy na straně druhé. Využití externích služeb je pro české CIO holou nezbytností. Tuzemská ekonomika prošla v uplynulém desetiletí zásadní proměnou, pro kterou byla charakteristická nejen majetková, ale zejména procesní integrace stále významnějšího počtu tuzemských ekonomických subjektů do nadnárodních koncernů.

Lubomír Karpecki

 

Android: Vlajková loď open source

Na začátku roku 2009 se objevil operační systém

Android, určený pro mobilní telefony nové generace – smartphones. To by nebylo nic pozoruhodného, operační systémy přicházejí a odcházejí podle toho, jak se ten který produkt chytí. Android to nejenom dokázal, ale předčil všechna očekávání.

Tomáš Zvěřina

 

Přehled platů v českém IT

Jako každý rok přinášíme i letos přehled vývoje na pracovním trhu s IT odborníky v České republice, a to včetně vývoje mezd. Ačkoli jsou údaje primárně z Česka, lze je vzhledem k provázanosti českého a slovenského pracovního trhu aplikovat i na trh slovenský.

Alexandr Radecký

 

Norbert Wiener

Je považován za „otce kybernetiky“, nauky zkoumající abstraktní principy komplexních systémů a způsoby přenosu a zpracování informací. Jeho teorie zásadním způsobem ovlivnila nejen informační technologie.

Jan Kapoun

 

Od solárních panelů k Nobelově ceně

V posledních měsících je málokterá technologie u nás tak proklínána jako fotovoltaika. Ukážeme si ale, že i v tomto oboru stále dochází k zajímavým inovacím; samotná technologie nemůže za českou politicko-ekonomickou situaci.

Pavel Houser

Komentáře