CIO Business World 3/2011

Mobilní architektura – Provozovat aplikace na mobilních platformách znamená změnit způsob jak přemýšlíme o podnikové architektuře

CIO Business World 3/2011


z obsahu:

e-Neschopenky v záběhu

Internetová komunikace pomalu a jistě přetváří papír na nadbytečnou komoditu. Součástí procesu e-Podání, inicializovaného Českou správou sociálního zabezpečení, je i aplikace e-Neschopenka.

Martin Rippl

 

ICT ve výrobě elektrických strojů a zařízení

Stále výraznější oživení tuzemské ekonomiky se odráží také v trendech dalšího rozvoje využití ICT ve výrobě elektrických strojů a zařízení.

Lubomír Karpecki

 

ERP v roce 2011

Vývoj v oblasti ERP se v poslední době s nástupem nových technologií i obchodních modelů (po letech opatrného přešlapování) opět výrazně zrychlil. V tomto článku vám nabídneme několik zajímavých prognóz pro ERP v roce 2011.

Čestmír Žák, Chris Karanacus, Tomáš Jirásko

 

Mobilní architektura

Dříve jsme diskutovali o tom, jakým směrem se technologie ubírá. Dnes spíše uvažujeme, kam nás zavleče. Přiznejme si to: s příchodem iPhonu, Androidu, iPadu, ale i Gmailu jsou IT oddělení hodně ve vleku toho, co chtějí často přes výslovný zákaz používat jejich zaměstnanci, a co je ještě horší, co si vynucují vrcholoví manažeři.

Lukáš Erben, Robert Brož, Kim S. Nash

 

Sergej A. Lebeděv

V budově bývalého pravoslavného kláštera, stojícího na osamělém místě nedaleko Kyjeva, vzniklo vědecké středisko, kde byly pod vedením S. A. Lebeděva zkonstruovány první sovětské elektronické počítače. Vše za nejpřísnějšího utajení a na základě informací, které sovětská zpravodajská služba získala ve Spojených státech.

Jan Kapoun

Komentáře