CIO BusinessWorld 10/2011

Zatímco v případě dodavatelů serverů, softwaru, notebooků, síťových prvků, ale třeba i u dodavatele toaletního papíru mají firmy jasno, v případě mobilní infrastruktury vládnou ve většině společností chaos a anarchie.

CIO BusinessWorld 10/2011


12 | Mobilní platformy: Vybíráme menší zlo?CIO BusinessWorld 10/2011

IT INFRASTRUKTURA

Zatímco v případě dodavatelů serverů, softwaru, notebooků, síťových prvků, ale třeba i u dodavatele toaletního papíru mají firmy jasno, v případě mobilní infrastruktury vládnou ve většině společností chaos a anarchie. Jistě, všichni vědí, že mobilní přístup je nutný, ale koncepci aby člověk pohledal. A má vlastně CIO vůbec šanci rozumně vyřešit protichůdné požadavky bezpečnosti na jedné straně a trendy slečinek z obchodního na druhé?

Tomáš Jirásko

20 | Pokročilá řešení v diskrétní výrobě a autoprůmyslu

ANALÝZA IT

Předmětem této analýzy jsou aktuální trendy využití pokročilých ICT řešení v tuzemském automobilovém
průmyslu a příbuzných či navazujících segmentech diskrétní výroby – tj. ve výrobě ostatních dopravních prostředků, výrobě elektrických strojů a zařízení, výrobě high-tech produktů, v gumárenském, plastikářském a textilním průmyslu, výrobě domácích spotřebičů a kovodělném průmyslu.

Lubomír Karpecki

26 | Trnitá cesta k virtuálním desktopům

VIRTUALIZACE

Virtualizace serverů vypadá z dnešního pohledu jako hračka. Zato virtualizace koncových stanic připomíná první nákup v západoněmeckém supermarketu po pádu železné opony. Nejde o to, zda koncové body virtualizovat – v tom, že se tomuto kroku organizace nevyhnou, má většina expertů (teoretiků i praktiků) vcelku jasno – ale jak se k celému problému postavit.

Lukáš Erben

35 | Systémová integrace a cloud

PŘEHLED

Pohled na situaci panující na českém trhu IT jasně ukazuje, že systémoví integrátoři postupně přizpůsobují svou nabídku služeb měnícím se požadavkům zákazníků. Důvodem je samozřejmě soudobý módní trend číslo 1 – cloud. Na našem trhu se však jako téměř vždy dostavuje určité zpoždění ve vztahu k tomuto novému přístupu k IT.

Tomáš Jirásko

38 | Skenování mozku bude brzy běžné

SCIENCE WORLD

Neuromarketing se z výzkumných laboratoří postupně dostává do běžné praxe. Paradoxně jako by v tu chvíli ztratil nálepku futuristické technologie až magie. Opravdu platí, že pokud si elektrody na hlavě můžete pořídit domů, ztratí se tím mediální atraktivita a o technice se píše méně?

Pavel Houser

40 | Kenneth Olsen

HISTORIE IT

Společnosti DEC (Digital Equipment Corporation) vděčíme za vznik odvětví minipočítačů, jež před čtyřiceti lety změnily způsob využívání výpočetní techniky. Jejím zakladatelem byl Kenneth Olsen. Zatímco práce na drahých sálových přístrojích byla založena na co nejefektivnějším využití strojového času, minipočítače přinesly řadu inovací, od jednodušší architektury či interaktivního ovládání po lokální síťové propojení prostřednictvím Ethernetu, což ve svých důsledcích připravilo půdu pro nástup osobních počítačů.

Jan Kapoun


Vyšlo v CIO Business World 10/2011
Časopis lze koupit se slevou 20 %

Komentáře