CIO BusinessWorld 10 / 2012

Jak se změní role systémového integrátora v cloudu? Požadují zákazníci spíše jednobarevná, nebo duhová řešení? To vše se nám podařilo zjistit při výzkumu trhu.

CIO BusinessWorld 10 / 2012


Obsah CIO BusinessWorldu 10/2012:

ICT v peněžnictví a pojišťovnictví (2)CIO BusinessWorld 10 / 2012

Rozvoj využití ICT v odvětví peněžnictví a pojišťovnictví je v mnohém determinován vysokou mírou vývoje aplikací „na míru“. Do průzkumu se tentokrát podařilo mezi dotazované subjekty zahrnout prakticky všechny největší tuzemské subjekty z odvětví peněžnictví a pojišťovnictví.

Lubomír Karpecki

Mobilní řešení musí být bezpečná


Při vyslovení jména Kapsch se většině z nás na prvním místě vybaví mýtné brány. Ty představují  ale jen jednu z oblastí, jimž se různé divize rakouské společnosti v Česku již 21 let věnují. Na její aktivity v oblasti IT a podnikových řešení jsme se zeptali obchodního ředitele Zbyňka Juřeny.

Lukáš Erben

Sociální sítě: I pro banky a pojišťovny

Americká společnost Commonwealth Financial, která působí jako síť brokerů a finančních poradců, uvedla do provozu modifikaci existujících sociálních sítí, která ukládá pracovní konverzace pro možné budoucí použití.

Kim S. Nash, Čestmír Žák

Neztratí se integrátoři v oblacích?

Jak se změní role systémového integrátora v cloudu? Požadují zákazníci spíše jednobarevná, nebo duhová řešení? To vše se nám podařilo zjistit při výzkumu trhu, který je nedílnou součástí našeho tradičního přehledu dodavatelů, tentokrát v oblasti systémové integrace.

Čestmír Žák

Potřebujete poradIT?

Zvažujete realizaci velkého IT projektu, na stole máte několik variant od potenciálních dodavatelů, ale rozhodování je natolik komplexní, že stále čekáte s vynesením finálního verdiktu? Poradenské či konzultační služby vám mohou někdy doslova otevřít oči, stejně tak snadno ovšem může jít o peníze vyhozené oknem bez valného přínosu.

Čestmír Žák

Edgar Codd

Britský matematik, který formuloval relační model databázových systémů a navrhl první relační systém řízení databáze (System R), položil základy moderním databázovým systémům, jež jsou dnes svázány s mnoha lidskými činnostmi.

Jan Kapoun


Úvodní foto: IDG

Vyšlo v CIO Business World 10/2012
Časopis lze koupit se slevou 20 %

Komentáře