CIO BusinessWorld 7/8 - 2012

K softwaru jako službě (SaaS) se i přes širokou osvětu organizace zatím staví s odstupem. Bariéry nasazení SaaS se nacházejí na více frontách. Jsou obavy oprávněné, nebo se firmy bojí jen kroku do neznáma?

CIO BusinessWorld 7/8 - 2012


CIO BusinessWorld 7/8 - 201212  |  ICT v komerčních pojišťovnách

Rozvoj využití ICT v komerčních pojišť ovnách je cílen zejména na získávání klientů a také promptní, a přitom komfortní likvidaci pojistných událostí.

Lubomír Karpecki

22  |    Open cloud

Je tomu již 25 let od chvíle, kdy Richard Stallman vytvořil koncept GNU General Public License. Zdarma dostupný open source software se stal od té doby postupně  všudypřítomným. Ať  už jde o Linux, Apache HTTP server či MySQL databáze, jen těžko si lze dnes představit fungování komerčního i soukromého serveru bez open source. A otevřený kód si ve zvýšené míře nachází cestu i do cloud computingu.

Thor Olavsrud, Alexandr Radecký

28  |    Software v cloudu pro agilnější byznys

K softwaru jako službě  (SaaS) se i přes širokou osvětu organizace zatím staví s odstupem. Bariéry nasazení SaaS se nacházejí na více frontách. Jsou obavy oprávněné, nebo se firmy bojí jen kroku do neznáma?

Jan Mazal

34  |    EMC World 2012

Letošní konference EMC nabídla rekordní počet novinek (42) i návštěvníků  (přes 13 000), je to mimo jiné i důkaz toho, že (nejen) velká data jsou obrovským byznysem.

Lukáš Erben


36  |    Citrix Synergy 2012

Velká očekávání, která byla vkládána do masivního nástupu desktopové virtualizace, zůstávají zatím nenaplněna, společnosti Citrix se ale daří nacháet řadu nových př íležitostí v „oblacích“.

Lukáš Erben

38  |    Výroba pod taktovkou IT

Můžete patřit mezi výrobní podniky, pro které je informační systém samozřejmost, nebo taky ne. V možnostech jeho využití se oproti konkurenci můžete propastně lišit. Měl by se IS přizpůsobit výrobě, nebo snad výroba IS? Proč a kdy se IS vyplatí nasadit a do jaké míry se vypořádávají s trendy ve světě  IT?

Jan Mazal

44  |    Ivan Sutherland

Kreslicí systém Sketchpad, který předznamenal mohutný rozvoj počítačové grafiky v následujících desetiletích, první aplikace virtuální reality prostřednictvím HMD, algoritmy pro vektorovou grafiku, design asynchronních integrovaných obvodů. To jsou jen některé ze zásadních přínosů  Ivana Sutherlanda.

Jan Kapoun


Úvodní foto: IDG
Komentáře