T-Systems dodá cloudové řešení pro společnost Georg Fischer AG

Společnost T-Systems oznámila integrační projekt pro švýcarskou skupinu Georg Fischer AG.

T-Systems dodá cloudové řešení pro společnost Georg Fischer AG


Zakázka v hodnotě 90 milionů euro byla uzavřena na 5 let a T-Systems bude dodávat řadu služeb v oblasti IT infrastruktury. Tři dosud nezávislé části skupiny – GF Piping Systems, GF Automotive a GF AgieCharmilles - budou postupně integrovány do jedné korporátní IT infrastruktury a postupně tak vytvořet globální datovou síť.

Společnost T-Systems také přesune systémy SAP a ostatní firemní aplikace do datového centra v Mnichově. V budoucnosti bude zákazník používat SAP z cloudu a realizovat tak své obchodní procesy. Základem pro tuto funkcionalitu je jednotná globální síť, která propojuje 130 lokalit a 50 továren ve třiceti zemích. Nově uzavřená zakázka také zahrnuje integraci soukromých zařízení zaměstnanců do korporátní IT infrastruktury.

Se spuštěním SAP služeb z cloudového prostředí bude mít zákazník podle tiskového prohlášení T-Systems možnost využívat služby podle aktuální spotřeby a tomu bude také odpovídat cena. Tento přístup vyžaduje, aby alokované IT zdroje a jim přidělené finanční prostředky pružně reagovaly na požadavky zákazníka bez zbytečné prodlevy. Součástí smlouvy mezi T-Systems a zákazníkem je ujednání o přesunu větší části aplikací na dynamickou IT platformu umístěnou v datovém centru v Mnichově. S tím převezme T-Systems odpovědnost za provoz 6000 pracovních stanic zákazníka a spustí webový zákaznický portál („myGF store“) pro interní uživatele.

 


Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com
Komentáře