10 tipů pro mistrovství v Microsoft Outlooku 2013 (2.)

E-mail a kalendář v jednom od Microsoftu představil nové funkce, které mění způsoby procházení složky doručené pošty, kalendářů a kontaktů.

10 tipů pro mistrovství v Microsoft Outlooku 2013 (2.)


Předchozí díl

3. Nastavte podmíněné formátování zpráv

Outlook 2013 nabízí nový způsob indikování nepřečtených zpráv. Nalevo od dané zprávy ve vaší složce doručené pošty je modrý pruh, a stejně modrá je i hlavička zprávy.

Tato modř je použita na základě podmíněného formátování. Možná to nevíte, ale můžete si změnit jak barvu, tak font. Navíc můžete psát svá vlastní pravidla a formátovat své e-maily za pomoci barev dle vlastního výběru.

Určitou barvu můžete e-mailům přiřadit na základě toho, kdo je poslal nebo jaká slova se objevují v jejich předmětu. Běžte do Zobrazení > Nastavení zobrazení > Podmíněné formátování. Zde uvidíte ono pravidlo nepřečtených zpráv a modrou barvu, které můžete měnit dle libosti.

Pro přidání nového pravidla klikněte na Přidat. Potom začnete vyplněním názvu pravidla, dále kliknete na Písmo a vyberete si font a jeho barvu pro hlavičku e-mailu. Nakonec kliknete na políčko Podmínka. Jakmile se otevře dialogové okno filtrů, vyberete si zde možnosti, které popisují, které e-maily budou naformátovány vaším novým nastavením. Uložení potvrďte trojím kliknutím na OK.

4. Přiveďte zpět panel úkolů

Panel Úkoly je v Outlooku 2013 standardně vypnut, je však jednoduché jej znovu aktivovat. Stačí kliknout na Zobrazení, zde vybrat Panel Úkoly a z vyskakovacího seznamu si zvolit, které položky by se měly objevit v tomto panelu. Možnostmi jsou úplné vypnutí panelu (nastaveno standardně), nebo zobrazit kombinaci Úkolů, Lidí a Kalendáře. Pořadí, v němž tyto možnosti vyberete, určuje jejich pořadí v panelu úkolů.

Panel úkolů již nicméně nefunguje tak, jak fungoval v předchozích verzích Outlooku. Nezávisle na tom, jak široký tento panel je, uvidíte pouze jeden měsíc kalendáře. Navíc, pokud nemáte na dnešek naplánované žádné schůzky, potom se nezobrazí ani schůzky, a to dokonce i tehdy, když máte nějakou naplánovanou na zítřek.

5. Připojte se ke svým účtům na sociálních sítích

Když Outlook připojíte ke svým účtům na sociálních sítích, pak dokáže modul Lidé zobrazovat data o vašich kontaktech a jejich aktivitách.

Pro prolinkování účtu na sociální síti s Outlookem 2013 vyberte Soubor > Info > Nastavení účtu > Účty sociálních sítí. Výběrem kýžené služby se připojíte buďto k LinkedInu nebo Facebooku. Stačí vepsat vaše uživatelské údaje a poskytnout Outlooku povolení přístupu k vašemu účtu. Detaily lidí v seznamu kontaktů, kteří používají sociální sítě, jež jste přidali, odteď uvidíte v Outlooku v modulu Lidé.

Pokračování


Úvodní foto: © Andres Rodriguez - Fotolia.com
Komentáře