15 nejodvážnějších designů od Apple, 1976 - 2012 (1.)

Design počítačového hardwaru Applu v průběhu let reflektoval stav této společnosti. Každé vydání nějakého jejího produktu překypuje podprahovými zprávami. Nabízíme vám přehled těch nejodvážnějších a ikonických počítačových designů a toho, co nám jimi Apple snaží sdělit.

15 nejodvážnějších designů od Apple, 1976 - 2012 (1.)


Apple I (1976)

Apple I (1976)

Jsme na úsvitu Silicon Valley, na jaře 1976, a Apple vydává Apple I, navržený a ručně postavený Steve Vozniakem a financovaný Stevem Jobsem, který kvůli tomu prodal svou dodávku Volkswagen. Hrubý design vypráví příběh dvou mladých inženýrů – podnikatelů produkujících skvělou myšlenku v garáží. Americký kapitalismus v pravém slova smyslu z toho přímo křičí.

„Evoluce počítačů Apple Mac je časovou osou Silicon Valley,“ říká grafický designér Steve Yamaguma z Design2Market.

Apple I byl nedávno vydražen za necelých 375 tisíc dolarů.

Apple IIe (1983)

Apple IIe (1983)

„Někde mezi Applem I a Applem II se začal formovat element designu a stylu. Počítač již nebyl technologickou inovací, ale objektem, ideálem, který vyvolával velkou vášeň a loajalitu. Byli jsme macofilové, loajální stoupenci, kteří věřili ve své hnutí,“ říká Yamaguma.

Macintosh (1984)

Macintosh (1984)

Je rok 1984 a Apple představuje malý, „krabicoidní“ počítač, který se od všech počítačů na trhu lišil. Jeho revoluční design ihned rozdělil loajální fanoušky Applu a jeho zaryté odpůrce, kteří se smáli odlišnosti Macintoshe. Apple z toho udělal výhodu a vytvořil jednu z nejlepších televizních reklam v historii, přičemž volně převzal téma Velkého bratra z románu George Orwella „1984“.

 

Pokračování


Úvodní foto: © Serghei Velusceac - Fotolia.com
Komentáře