15 nejodvážnějších designů Applu, 1976 - 2012 (5.)

Design počítačového hardwaru Applu v průběhu let reflektoval stav této společnosti. Každé vydání nějakého jejího produktu překypuje podprahovými zprávami. Nabízíme vám přehled těch nejodvážnějších a ikonických počítačových designů a toho, co nám jimi Apple snaží sdělit.

15 nejodvážnějších designů Applu, 1976 - 2012 (5.)


Předchozí díl

iPad (2010)

iPad (2010)

V roce 2010, kdy na trhu přistál iPad, byl Apple na vrcholu svých tvořivých sil. Hardwarový design iPadu byl opakováním vzhledu, který se do té doby stal hlavním proudem, ovšem tentokrát nemohlo být načasování Applu lepší. Mobilní počítače rychle získávaly na popularitě. Čistý a elegantní vzhled iPadu činil z konkurenčních netbooků levná a nudná zařízení, což rychle vedlo k jejich zániku.

Design iPadu opět posunul Apple na míle daleko před jakoukoliv potenciální konkurenci. „iPad zpochybnil naše tradiční způsoby práce a hraní a otevřel novou sféru možností, v nichž můžeme žít své každodenní životy,“ říká Yamaguma.

Siri (2011)

Siri (2011)

Někdo může podotknout, že Siri, známý engine s rozpoznáváním hlasu a umělou inteligencí, nacházející se uvnitř iPhonu, nepatří na seznam hardwarových výtvorů. Takový člověk má asi pravdu. Samozřejmě, chcete vidět hardware, takže poukážeme masivní datová centra Apple, která jsou Siri využívána pro odpovědi na otázky.

Ale „design“ Siri představuje pro celkový obraz společnosti Apple a budoucnost počítačů něco většího: formu bez formy. „Stíhací technologický závod do budoucnosti vygeneruje všudypřítomnou a neviditelnou technologii,“ říká Yamaguma.

iPad Mini (2012)

iPad Mini (2012)

iPad Mini a údajný levný iPhone jsou produkty lidí, kteří dnes řídí Apple. Mají v malíčku byznys a snaží se o zvýšení podílu na trhu a zažehnání hrozby Androidu skrze patentové soudní spory. Apple se snaží o to, aby zůstal hlavním vynálezcem a technickým vizionářem, jímž byl posledních 15 let, a je ve vážném ohrožení, že se nyní, bez Stevea Jobse, stane miniaturou a levnější verzí sebe sama.

Konec


Úvodní foto: Apple
Komentáře