95% uživatelů vystavuje podniková data rizikům při dojíždění do práce přes veřejné Wi-Fi - 2

Studie ukazuje, že lidé cestující do a z práce se připojují k nezabezpečeným Wi-Fi sítím a vystavují osobní i podniková data zbytečným rizikům.

95% uživatelů vystavuje podniková data rizikům při dojíždění do práce přes veřejné Wi-Fi


Od dojíždění k BYOD

Studie rovněž zaznamenala, že vyšší míra využívání chytrých telefonů a tabletů při dojíždění do práce tlačí podniky k tomu, aby rychleji přijaly bezpečnostní politiku pro využívání vlastních zařízení v zaměstnání (BYOD), kde často chybí infrastruktura pro jejich správu. Využívání osobních mobilních zařízení na pracovišti je velmi rozšířené – činí tak 86,9 % respondentů. Více než polovina (54,6 %) používá svůj chytrý telefon v zaměstnání pro pracovní účely alespoň 30 minut týdně a více než čtvrtina (26,3 %) jej používá více než hodinu týdně. Na druhou stranu 51 % uživatelů využívá připojení do podnikové sítě také pro osobní účely alespoň 30 minut týdně a 23,1 % více než hodinu týdně.

„Prudký rozvoj trendu BYOD podporovaný výkonnými a přitom dostupnými chytrými telefony a tablety nutí podniky na tento trend reagovat. Pro firmy všech velikostí se nyní oblast správy mobilních zařízení (Mobile Device Management) stává klíčem k udržení bezpečnosti a integrity dat, jak v rámci podnikové sítě, tak mimo ni,“ dodal Walter Scott.

Téměř polovina (44,6 %) respondentů rovněž přiznala, že často využívají svá mobilní zařízení v koupelně či na toaletě, což je možné vysvětlení pro tak velké množství mobilních telefonů poškozených či utopených po pádu do umyvadla či WC. Výsledky rovněž ukázaly, že muži i ženy využívají mobilní telefony prakticky stejným způsobem, ať již doma, v práci, ve veřejné dopravě či fitcentrech. Pouze v ložnici ženy využívají své mobilní telefony o něco více než muži.

G+

Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com
Komentáře