Analýza Citrixu přináší detailnější pohled na chování zákazníků mobilních služeb - 2

Citrix zveřejni aktuální ByteMobile Mobile Analytics Report. Hlavním zjištěním je, že mobilní hudba je nově se formující kategorie v rámci mobilních dat.

Analýza Citrixu přináší detailnější pohled na chování zákazníků mobilních služeb


Celosvětové používání Google a Apple Maps

Google Maps celosvětově převládají, a to i v rámci Apple zařízení, u kterých jsou preferovanější aplikací než Apple Maps. Apple drží prvenství v Severní Americe, kdy Apple Maps využívá 63 procent oproti 37 procentům využívajícím Google Maps. Google Maps ale dominují na všech ostatních kontinentech, největšího procenta dosahují v Asijsko-Pacifickém regionu, a to až 80 procent.

„Výsledky Mobile Analytics Report slouží jako významný zdroj informací pro operátory, aby zjistili, jak zákazníci využívají mobilní zařízení a které aplikace využívají nejvíce dat,“ upřesňuje Chris Koopmans, viceprezident a generální manažer Service Provider Platforms ve společnosti Citrix. „Výzkum také zjistil, že například 82 procent veškerého provozu mobilního videa je tvořeno YouTube. Zajímavé je, že operátoři mají typicky malý nebo žádný zisk z tohoto provozu kromě toho spojeného s užitím dat. Reálná data zveřejněná v rámci reportu potvrzují síťovým operátorům nutnost změny a zlepšení zkušenosti zákazníků kvůli tomu, aby odlišili nabídky jejich služeb a dokázali lépe neustálý růst objemu provozu dat zpeněžit.“

Výsledky Citrix ByteMobile Mobile Analytics Report vznikly díky společnosti Smart Capacity Mobile Analytics, jejíž řešení umožňuje reportování mobilního provozu dat. Mobile Analytics Report anonymně použila statistiky dat ze 3G a 4G sítí globální zákaznické báze Citrix Bytemobile.

Zdroj: Zpráva Citrix ByteMobile Mobile Analytics Report

G+

Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře