Benefity Windows 8.1 Enterprise - 2

Multilicenční edice Windows 8.1 určená zejména firmám nabízí několik exkluzivních funkcí, které se v maloobchodně dostupných edicích neobjeví.

Benefity Windows 8.1 Enterprise


Správa obrazovky Start

Dominantním prvkem ve Windows 8.1 je stejně jako v původních Windows 8 obrazovka Start v prostředí Modern UI (Metro), která nahrazuje tradiční nabídku Start. Firemní administrátoři budou moci výhradně v edici Enterprise rozhodovat o podobě obrazovky Start na počítačích zaměstnanců, aniž by zaměstnanci mohli provést změny těchto nastavení.

Microsoft vysvětluje, že tak lze zajistit snadnou dostupnost klíčového softwaru. Uživatelé si jeho dlaždice (zástupce) nebudou moci smazat vědomě ani omylem. Měly by se tak snížit obvyklé požadavky na technickou podporu. Zároveň bude možné v rámci firmy unifikovat vzhled obrazovky Start například podle korporátní identity.

Bez Windows XP Mode

Microsoft už v původních Windows 8 nenabídl Windows XP Mode pro virtualizaci Windows XP včetně bezplatného poskytnutí edice Professional systému z počátku století. Vzhledem k tomu, že Windows XP definitivně končí podpora již v dubnu 2014, tak Windows XP Mode nebude k dispozici ani pro uživatele Windows 8.1.

Virtualizace Windows XP je sice technicky možná, ale Microsoft k tomu neposkytuje licenci pro Windows XP. Pokud je třeba virtualizovat Windows XP kvůli zpětné kompatibilitě, tak výhodnější jsou Windows 7, která Windows XP Mode podporují jak v maloobchodních edicích Professional a Ultimate, tak v multilicenční edici Enterprise.

Testování Windows 8.1 Enterprise

Multilicenční zákazníci si na uvedení Windows 8.1 budou muset počkat do 18. října 2013 stejně jako všechny ostatní skupiny zákazníků. Přednostní přístup nakonec získají předplatitelé služeb MSDN a TechNet. K dispozici je i časově omezená testovací preview verze, která je na úrovni Release Candidate, takže finální verze by se měla lišit jen servisními úpravami.

G+

Úvodní foto: autor
Komentáře