Bezplatný přechod na Windows 8.1 - 2

Microsoft poskytne svým zákazníkům bezplatnou aktualizaci povyšující původní Windows 8 na Windows 8.1. Za jakých podmínek bude možné aktualizovat stávající Windows 8?

Bezplatný přechod na Windows 8.1


Lepší návaznost na Windows XP či Windows 7

Podle analytické agentury Gartner by Windows 8.1 měla být ve firemním prostředí lépe akceptovatelná než původní Windows 8. Důvodem má být lepší návaznost na tržně úspěšné systémy Windows XP či Windows 7. Microsoft udělal menší ústupky v prosazování nového prostředí Modern UI (alias Metro). Jeho směrování k uživatelům už není tak agresivní.

Po přihlášení lze automaticky zamířit rovnou do desktopového prostředí, kde se na hlavní panel vrací tlačítko Start. Z prostředí Modern UI je nutné používat pouze seznam nainstalovaného softwaru (ten desktopový je možné nechat zobrazit přednostně) anebo obrazovku Start, která se ovšem po zapracování připomínek mění v důstojného nástupce nabídky Start.

Kompatibilita? Pozor na nový Internet Explorer 11

Analytici z agentury Gartner vidí největší potenciální problém ve zpětné kompatibilitě v předinstalovaném prohlížeči Internet Explorer 11. Připomínají, že ve Windows XP je předinstalován Internet Explorer 6 a ve Windows 7 pak Internet Explorer 8. Pozdější verze přinesly mnoho klíčových technických změn, které mohou způsobit problémy s kompatibilitou.

Před upgradem je tak tak vhodné ověřit, jestli užívané aplikace a služby závislé na systémovém prohlížeči podporují Internet Explorer 11. Testovat lze v rámci Windows 8.1 Preview, ale také je k dispozici virtualizovaný Internet Explorer 11 podporující například Hyper-V či VirtualPC od Microsoftu, VMWare Player či VMWare Fusion nebo open source VirtualBox.

Čtěte také:
→ Chystá Microsoft cloudová Windows? Budou zadarmo?
Opět se ozval tajemný zdroj Wzor, jehož úniky informací je již opakovaně ukázaly jako pravdivé. Podle něj by se mělo jednat o verzi, která možná bude zdarma nebo vázaná na předplatné. Dalším odhalením je návrat menu Start již na podzim, společně s další aktualizací, a to Windows 8.x.
→ Čína vydala zákaz používání Windows 8 na vládních počítačích
Opatření může souviset i s nedávným ukončením podpory Windows XP. Pravděpodobné jsou i bezpečnostní aspekty.

G+

Úvodní foto: redakce
Komentáře