BYOD v praxi - úspory, nebo náklady? - 2

Jestliže nejste na záplavu rozličných mobilních zařízení ve firemním IT prostředí připraveni, čekají váš IT rozpočet velké otřesy.

BYOD v praxi - úspory, nebo náklady?


S úsporami raději nepočítejte

„Smiřte se s tím, že vám BYOD pravděpodobně neušetří žádné peníze,“ varuje. Jiní odborníci věří tomu, že snížení nákladů lze při zavedení smysluplné BYOD politiky dosáhnout, „nicméně pouze v případě, že jsou výdaje přesně určeny a strategicky spravovány dobře nastavenými pravidly,“ alespoň to tvrdí Hyoun Park, hlavní analytik společnosti Nucleus Research. Nicméně „většina společností nerealizuje BYOD způsobem, který by spořil náklady,“ říká.

Podle Juniper Research se počet smartphonů vlastněných zaměstnanci a používaných pro účely byznysu do roku 2014 více než zdvojnásobí, a to ze 150 milionů v roce 2012 na 350 milionů do roku 2014. To je bezesporu velká lavina. Ovšem pokud vaše společnost funguje jako většina ostatních, zřejmě jste dosud ani nepřijali formální pravidla, která firmu ochrání před riziky spojenými s BYOD. Nedávná studie společností KnowBe4 a ITIC zjistila, že 71 procent firem, které povolují BYOD, nemá implementována specifická pravidla ani procedury pro zajištění bezpečnosti.

„Je potřeba vytvořit odpovídající úroveň kontroly s jasně danými pravidly, určitý typ dokumentace,“ říká Hyoun Park. Politika BYOD by měla být začleněna mezi spousty dokumentů s poučením o bezpečnosti na pracovišti či hmotné zodpovědnosti, které musejí zaměstnanci podepsat, aby vůbec mohli pracovat. Podepsaná pravidla také poskytují společnostem právo na ochranu sebe sama v případě krádeže, ztráty či zneužití zařízení.

Úvodní foto: © Logostylish - Fotolia.com
Komentáře