Certifikace ITIL pro váš IT management: doplňkové kvalifikace ITIL - 2

Nároky na kvalifikaci v řízení IT služeb rostou a někteří zaměstnavatelé si za certifikace a zkušenosti v oblasti metodiky osvědčených postupů řízení IT neváhají připlatit.

Certifikace ITIL pro váš IT management: doplňkové kvalifikace ITIL


Akreditované školicí organizace a zkušební instituty

Existuje určitý počet akreditovaných školicích organizací (ATO), tedy těch, které byly plně akreditovány pověřeným zkušebním institutem, jež poskytují kurzy certifikace ITIL, a to jak on-line, tak na bázi fyzické přítomnosti ve školicím středisku. Celý seznam ATO je opět k dispozici na oficiálním webu ITIL. Navíc existuje mnoho zkušebních institutů (EI), které jsou akreditovány přímo APMG. Ty mohou poskytovat zkušební schéma ITIL skrze konkrétní akreditované školicí organizace a akreditované školitele.

Test ITIL nanečisto

Předtím, než se pustíte do kterékoliv zkoušky ITIL, byste měli být schopni splnit jakoukoliv ze vzorových zkoušek ITIL, které jsou dostupné on-line. Navíc můžete z oficiálních stránek ITIL stáhnout vzorový test ITIL v podobě PDF formuláře. Seznam on-line vzorových testů ITIL naleznete opět na oficiálním webu ITIL. Navíc jsou k dispozici aplikace pro operační systém Android (bezplatná) a Apple iOS (za necelých 10 amerických dolarů).

Úvodní foto: © Minerva Studio - Fotolia.com

Vyšlo v CIO Business World 9/2013
Časopis lze koupit se slevou 20 %

Komentáře