Česká pošta spustí systém informací o veřejných zakázkách

Česká pošta uvádí v život nové služby, která nesouvisí s jejím hlavním byznysem. Na svém serveru bude zveřejňovat ceny benzínu a nafty. Další projekt usnadní především menším a středním firmám přístup k důležitým informacím o veřejných zakázkách v hodnotě od 20 000 Kč.

Česká pošta spustí systém informací o veřejných zakázkách


Česká pošta chystá monitoring cen benzínu a nafty, který bude zveřejňovat na svém webu. Sběr dat zajistí armáda doručovatelů České pošty v rámci svých pochůzek. Služba by měla být k dispozici v polovině dubna 2013.

Dalším projektem je systém i-zakázky, který bude především malým a středním podnikatelům poskytovat informace o veřejných zakázkách. Službu, která se připravovala více než rok, bude provozovat ve sdružení se společností Corpus Solutions. Ta je známa především jako realizátor serveru justice.cz.

„Dnes máme systém, který sbírá informace z tisíců různých zdrojů – státní instituce, ministerstva, kraje, města, obce, ale také poptávky lokálních zadavatelů. Sledujeme více než 120 oborů. Samozřejmě informujeme o obřích tendrech, ale umíme vyhledat také tisíce malých zakázek. Jejich průměrná hodnota je osmdesát tisíc korun, proto je služba určená zejména malým a středním podnikatelům. Naším cílem je zpřístupnit veřejné zakázky každému,“ říká Tomáš Ječný, vrchní ředitel ICT České pošty.

Každý podnikatel nebo živnostník získá za měsíční poplatek 199 korun přístup k nejnovějším výběrovým řízením podle oboru činnosti, regionu a dalších kritérií. „Novým informačním projektem vnášíme světlo do složitého systému zadávání veřejných zakázek. Vycházíme vstříc podnikatelům a živnostníkům, kterým dokážeme vyhledat přesně ty informace, které pak mohou využít ve svůj prospěch,“ dodává Tomáš Ječný.

Zvláštností systému je i to, že bude existovat tzv. off-line verze, kdy se zájemcům budou informace o veřejných zakázkách doručovat v tištěné podobě. Odebíraný profil je možno také specifikovat off-line - na poštovní přepážce. Jinou off-line variantou je doručování profilu v elektronické podobně na e-mailovou adresu nebo do datové schránky. On-line provoz, tedy možnost interaktivního vyhledávání v zakázkách, bude k dispozici pravděpodobně od června 2013.

Služba i-zakázky bude přístupná od 15.4.2013 na adrese:
http://www.i-verejnezakazky.cz

G+


Úvodní foto: tiskové materiály České pošty
Komentáře