Chystá se nové ministerstvo informatiky? - 2

Sektor ICT má v českých podmínkách těžkou pozici. I když jde o velice důležité odvětví, které podle statistik ČSÚ svým exportem převyšuje i glorifikovaný automobilový průmysl, na vládní úrovni se mu od roku 2007 příliš pozornosti nedostává.

Chystá se nové ministerstvo informatiky?


Vraťme se ale do českých luhů a hájů, kde se vedou debaty o tom, jak činnost jednotlivých fragmentovaných úřadů alespoň elementárně koordinovat. Chystá se tudíž průlomový krok: zmíněná Rada vlády pro konkurenceschopnost a informační společnost by měla ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu převzít koordinační roli Digitální agendy. To by v praxi mohlo znamenat znovuzrozené ministerstvo informatiky.

Radu vlády tedy čeká přestavba. Již podle názvu má pouze poradní charakter, a tudíž spíše než pro nařízení si k ní jednotlivá ministerstva a úřady budou chodit pro doporučení. Jak bude konkrétní podoba rady vypadat, zatím není známo. Všechny zainteresované osoby se však až na výjimky shodnou na tom, že určitý koordinační orgán jednotlivých IT projektů i celé technologické branži v Česku potřebný je.

 

Úvodní foto: © FotolEdhar - Fotolia.com
Komentáře