Do roku 2022 dosáhne počet připojených zařízení 29 miliard, z toho 18 miliard v souvislosti s IoT

Listopadové vydání studie Ericsson Mobility Report předpovídá, že do roku 2022 bude na světě 550 milionů 5G připojení. Lídrem v počtu 5G připojení bude Severní Amerika, kde bude 5G připojení do roku 2022 tvořit až čtvrtinu všech připojení.

Do roku 2022 dosáhne počet připojených zařízení 29 miliard, z toho 18 miliard v souvislosti s IoT


Druhým nejrychleji rostoucím regionem v souvislosti s počtem 5G připojení bude Asie a Tichomoří s 10% podílem 5G připojení do roku 2022. V období 2016 – 2022 dojde na Středním východě a v Africe dramatický posun směrem od většinového GSM/EDGE připojení k připojení WCDMA/HSPA a LTE, které budou tvořit až 80%.

Do konce roku 2016 vzroste počet připojených smartphonů na 3,9 miliardy. Téměř 90% z nich bude v sítích WCDMA / HSPA a LTE. Do roku 2022 Ericsson očekává nárůst počtu připojených smartphonů na 6,8 miliardy, přičemž více než 95% z nich bude v sítích WCDMA / HSPA, LTE a 5G.

Ulf Ewaldsson, hlavní stratég a technologický ředitel společnosti Ericsson, uvedl: "Téměř 90% smartphonů je v současnosti připojených v 3G a 4G sítích a očekáváme, že standardizované 5G sítě budou k dispozici už v roce 2020. Již dnes vidíme ze strany operátorů velký zájem o spouštění standardizovaných 5G sítí. 5G urychlí digitální transformaci v mnoha průmyslových odvětvích, umožní poskytovat nové případy využití v oblastech jako IoT, automatizace, doprava a zpracování velkých objemů dat."

Video dominuje mobilnímu datovému provozu
Ericsson očekává nárůst ve sledování videí a s tím související růst mobilního datového provozu o zhruba 50% ročně. V roce 2022 by sledování videí mělo odpovídat přibližně 75% mobilního datového provozu. Druhou nejčastější aktivitou je používání sociálních sítí, které podle odhadů v příštích 6 let stoupne o 39% ročně.

Živé přenosy ovládla sociální média
Spotřebitelé stále častěji využívají ke komunikaci s přáteli, rodinnými příslušníky a fanoušky aplikace na živé vysílání a živé video přenosy. Přibližně každý pátý uživatel chytrého telefonu ve Spojených státech projevil zájem o živé vysílání, a počet zúčastněných uživatelů roste i na trzích s vysokým růstem jako Indie, Indonésie, Brazílie a Omán.

V centru pozornosti je Internet věcí
Do roku 2022 dosáhne počet připojených zařízení zhruba 29 miliard, přičemž kolem 18 miliard z nich bude využívat Internet věcí (IoT). Součástí aktuální zprávy Ericsson Mobility Report je i hlubší analýza IoT a jeho transformačního potenciálu.

Zdroj: www.ericsson.com/mobility-report


Úvodní foto: Macrovector - Fotolia.com
Komentáře