Google zveřejnil technické specifikace pro své chytré brýle Google Glass

Google již publikoval další podrobnosti ohledně technických parametrů svého převratného výrobku. Zveřejněna byla rovněž pravidla pro klientské aplikace Google Glass i API pro vývojáře aplikací.

Google zveřejnil technické specifikace pro své chytré brýle Google Glass


Z nově publikovaných parametrů zaujmou především:

  • Displej s vysokým rozlišením, pohled na něj bude odpovídat pozorování 25palcové obrazovky ze vzdálenosti 2,5 metru.
  • Snímání fotografií v rozlišení 5 megapixel.
  • Snímání videa ve vysokém rozlišení (720p).
  • Wi-fi standardu 802.11b/g (až 54 Mbit).
  • Bluetooth, který bude možné využít i pro spolupráci s mobilními telefony, které mají podporu Bluetooth a na kterých poběží aplikace sady MyGlass pro Android. Jejich součástí je zatím využítí služeb GPS a SMS.
  • 16 GB paměti typu flash, z toho 12 GB bude k dispozici pro uživatele, uživatelská paměť je synchronizována s cloudovým úložištěm Googlu.
  • Baterie má vydržet celodenní provoz, náročné aplikace jako třeba snímání videa může tuto dobu zkrátit. Nabíjení je možné prostřednictvím standardního micro-USB kabelu.

Zatím v omezené verzi bylo publikováno API pro Google Glass, které umožňují vývojářům naprogramovat vlastní webové aplikace, které mohou interagovat s chytrými brýlemi Googlu. Pro tyto aplikace se používá označení Glassware. API bude mít cloudový charakter a kód aplikací nemusí běžet přímo v Google Glass. Zobrazovné informace, označované jako timeline cards, mohou být textové (formátované nebo neformátované), HTML, obrázky a video. Vývojářï mohou specifikovat, jakým způsobem bude uživatel moci s těmito informacemi dále pracovat (nechat přečíst, odpovědět na ně hlasem apod.). Informace se mohou sdílet s ostatními uživateli aplikace Glassware.

Pro vývojáře také budou platit přísná pravidla, především nebudou moci prostřednictvím svých klientských aplikací zobrazovat reklamu nebo obchodně využívat informací získaných od nositelů brýlí.

Agentura Gartner předpověděla, že nás čeká nový boom „počítačů, které si budeme moci obléci“. Google si nechce nový trend nechat ujít, a tak na svém projektu Google Glass intenzivně pracuje. Není sám, podobné brýle chystá i Baidu, Apple a Microsoft pracují na chytrých hodinkách.

Čtěte také:
→ Chystá i Microsoft svoje chytré dotykové hodinky?
→ Baidu Eye: čínský vyhledavač klonuje Google Glass
→ Google Glass jdou do výroby a velké testování může začít

 

Zdroj: IDG News Service

G+

Komentáře