Jaký je rozdíl mezi evropským a americkým CIO?

Evropský CIO chce pochopit potřeby firmy, americký zlepšit inovace, říká průzkum společnosti IDC.

Jaký je rozdíl mezi evropským a americkým CIO?


Šéfové IT oddělení se stále více podílí na rozhodování v oblasti podnikového plánování a strategie. V Evropě tuto skutečnost potvrzuje 57 % dotázaných, zatímco v Severní Americe 40 %. Uvedený rozdíl vyplývá z průzkumu společnosti IDC, který byl proveden mezi CIO v obou regionech.

Vrcholoví IT manažeři mají globálně stejné cíle a podobnou náplň práce. Ovšem průzkum odhlalil také určité rozdíly, které existují mezi evropskými a americkými IT řediteli. Postoje CIO se výrazněji liší v otázce lepšího pochopení potřeb interních zákazníků, čemuž přisuzuje důležitost 37 % evropských, ale jen 18 % amerických IT ředitelů.

Rozdíl v osobní agendě amerických a evropských CIO je patrný také v řízení jejich vlastních oddělení. Zatímco u 44 % amerických IT manažerů je ambice uspořádat interní organizaci tak, aby IT přinášelo více inovací, v Evropě má takový cíl pouze čtvrtina.

Pokud se týče požadavků na vyhodnocování efektivity IT projektů, má o to zájem pouhých 12% evropských CIO. Jejich američtí kolegové jsou zodpovědnější a přesnější vyhodnocování efektivity IT projektů chce 26% z nich.

„Američtí CIO se soustředí především na podporu podnikových rozhodnutí, vytváření nových příležitostí a inovace v oblasti dodání produktu. V Evropě je kladen větší důraz na řízení nákladů a zvyšování efektivnosti,“ říká Steven Frantzen, viceprezident společnosti IDC pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky. „Odlišnosti ve stylu řízení jsou ovlivněny jak firemní kulturou, tak samozřejmě kulturou celé společnosti. I při omezených rozpočtech se na obou stranách Atlantiku od CIO očekává, že budou aktivně zavádět inovace - půjde o posun do cloudu, řešení problematiky BYOD a BYOC, jakož i bezpečnosti IT,“ dodává Frantzen.

Čtěte také:
→ Co znamená CIO: Jak se mění role ředitelů IT oddělení
IT prochází neustálými změnami, ať už je to cloud, big data, či mobilní aplikace. Co to znamená pro ředitele IT oddělení? Jak se mění jejich role?
→ Smartphony, tablety, hybridní notebooky – výzva pro CIO
Chytrá zařízení, bez kterých si dnes už jen těžko dokážeme představit náš každodenní život. Ale uvědomujeme si, že výhody jsou spojeny také s rizikem?

G+


Úvodní foto: © James Steidl - Fotolia.com
Komentáře