Je teleworking opravdu tak skvělá věc? - 2

Šéfka Yahoo! Marissa Mayerová nedávno teleworking v této firmě až na výjimky zakázala. Přečtěte si, co se tím změnilo nebo na co dát pozor, pokud vaši lidé pracují jen z domova.

Je teleworking opravdu tak skvělá věc?


Páteční mejdan v práci

Poté, kdy Mayerová vrátila zaměstnance do kanceláří, zavedla na páteční odpoledne akce orientované na různá témata. Kupříkladu oslavy firemních úspěchů, vítání nových zaměstnanců a gratulace zasloužilým kmenovým pracovníkům. Zároveň se na těchto akcích předvádí ukázky nových produktů. Zaměstnanci na to mohou okamžitě reagovat, a firma tak má ihned zpětnou vazbu.

Páteční odpoledne také mají za úkol zhodnotit uplynulý týden a zaměstnanci mohou v neformální atmosféře probrat věci, na které nebyl v předchozích dnech čas. Na konci této sekce je možné šéfce Yahoo! položit jakékoli otázky, na které upřímně odpovídá. Navíc jsou tyto akce přenášeny po webu pro ty, kteří se nemohou zúčastnit osobně.

V duchu pátečních odpolední Mayerová a celý management oznamují své čtvrtletní cíle pro celou společnost a zveřejňují je na firemním intranetu. Stejně tak si každý zaměstnanec nebo tým určují vlastní cíle. Vše je transparentní a každý může vidět současné a minulé cíle ostatních.

Yahoo! generuje příjmy ve výši 5 miliard dolarů za rok. Mayerová povzbuzuje své zaměstnance, aby mysleli „big“. Pokud jejich nápad nebude generovat alespoň 100 milionů dolarů nebo nepřinese 100 milionů nových uživatelů, pravděpodobně to není dost „big“ nápad pro Yahoo!.

Zatím se Mayerové daří a změny, které udělala včetně té největší, zrušení práce z domova, lze považovat za pozitivní. Yahoo! se pomalu navrací sláva z dob minulých. To, že teleworking není pro pracovníky prioritní věcí, lze dokumentovat na tom, že za první čtvrtletí tohoto roku se počet žádostí o práci v Yahoo! ztrojnásobil a 14 procent bývalých zaměstnanců se do korporace vrátilo poté, co pracovali někde jinde.

Motivace zaměstnanců je velice důležitá. Lidé cítí, že je firma potřebuje a respektuje. Pokud jsou tomuto dění osobně přítomni, tento pocit je určitě silnější, než když sedí doma s notebookem na klíně. Mayerová má možná pravdu, teleworking už asi tolik „nefrčí“.

Čtěte také:
→ Teleworking: už polovina odborných pracovníků pracuje alespoň částečně z domova
→ Jsou pravidla Yahoo zakazující práci z domova správným rozhodnutím?

Úvodní foto: © lassedesignen - Fotolia.com
Komentáře