Mobilní pokrytí je již vnímáno jako důležitý faktor kvality života ve městě - 2

Podle aktuální studie mezi Top5 faktorů ovlivňujících kvalitu života ve městech nově patří i dobré pokrytí mobilním signálem.

Mobilní pokrytí je již vnímáno jako důležitý faktor kvality života ve městě


Hlasové služby vítězí nad internetem

Studie Ericssonu potvrzuje, že s výjimkou domovů, kde je spokojenost s datovými a hlasovými službami porovnatelná, je pokrytí internetu hodnoceno vždy hůře než hlas. Největší rozdíl je v ulicích měst, kde je to až 14 %, v těsném závěsu pak jsou parky, nákupní centra, autobusy a tramvaje, kde je rozdíl ve spokojenosti okolo 12 %.

A co mimo město?

Citovaný průzkum se této oblasti nevěnoval, ale podle mne by bylo zajímavé sledovat, jestli má kvalita mobilního pokrytí vliv na kvalitu života na venkově, a to především u datových služeb. Jsem městský člověk a využívám ve svém městě především pevné připojení k Internetu. Možnost mobilní datové komunikace je tak pro mne (prozatím) okrajová.

Jakmile ale vytáhnu paty z města, tak teprve pak pro mne začíná být mobilní pokrytí internetem tím důležitým faktorem kvality života. A pokud mi monitor připojení ukazuje střídavě nulu a střídavě nějaké směšné číslo, je mi jasné, že soutěžím o jeden volný GPRS slot s jiným nešťastníkem s mizernou kvalitou života.

A jaká je vaše zkušenost? Podělte se o ni v diskusi pod článkem.

G+

Úvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com
Komentáře