Anketa Top 100: Největším českým ICT firmám se loni dařilo

Sto nejúspěšnějších českých technologických firem zvýšilo své meziroční tržby v průměru o 9,3%. Pro efektivitu českého technologického průmyslu hovoří i to, že uvedeného výsledku firmy dosáhly při nárůstu počtu zaměstnanců jen o 6,5%. Tyto údaje vyplývají z výsledků aktuální ankety TOP 100 ICT společností v České republice, kterou uskutečnila společnost Internet Info DG.

Anketa Top 100: Největším českým ICT firmám se loni dařilo


Letošní pořadím i výsledky zahýbala účast společnosti O2 Czech Republic, která se do ankety přihlásila jako jediný z velkých telekomunikačních operátorů. Do statistik zmíněných v úvodu tohoto článku jsme proto výsledky telco operátorů neazhrnuli, protože přece jen jejich byznys je úplně jiná liga. Navíc jejich účast v anketě je nepravidelná, v loňském roce se z velké trojky telco operátorů nepřihlásil žádný. I proto jsme upustili od dřívější praxe publikovat jejich výsledky v samostatném přehledu. 

Na dalších předních pozicích se umístili hlavně prodejci a distributoři výpočetní techniky. Pomyslnou stříbrnou ratolest získala letos společnost Alza, která si vyměnila pořadí s loňskou jedničkou, společností AT Computers. Pořadí na 4. až 10. pak prakticky odpovídá žebříčku loňskému.

Společnost Internet Info DG uspořádala letos již 24. ročník ankety Top100 ICT společností v České republice. Do hlavní části, kde jsou hodnoticím kritériem tržby za poslední fiskální období, se letos přihlásilo 133 firem. Výsledky, které zahrnují údaje o všech přihlášených, vyšly v tištěné podobě jako zvláštní příloha magazínu CIO Business World. Elektronická verze publikace bude uvolněna ke stažení na přelomu srpna a září.

Klasická média dnes bojují o pozornost s moderními metodami on-line marketingu, proto nás těší vytrvalý zájem technologických společností o účast v průzkumu. Je to pro nás důkaz toho, jak si firmy uvědomují, že jsme schopni jejich úspěchy prezentovat v unikátním odborném kontextu. Ročenka totiž kromě tabelárních přehledů obsahuje i tržní a technologické analýzy a prognózy renomovaných agentur, rozhovory s představiteli významných partnerských firem i odborné redakční články.


Vítězové ankety 


Pořadí


Společnost

Roční tržby
(miliony Kč)

1

O2 Czech Republic, a. s.

38 759,6

2

Alza.cz, a. s.

29 300,0

3

AT Computers, a. s.

24 589,0

4

Avast Software, s. r. o.

19 750,0

5

eD system, a. s.

10 700,0

6

SWS, a. s

10 321,0

7

Alef Distribution, s. r. o.

7 272,0

8

Autocont, a. s.

5 457,0

9

Unicorn, a. s.

4 242,0

10

Adastra, s. r. o.

4 044,0

Uvedeno prvních deset společností řazených podle tržeb na poslední uvedený fiskální rok.

Publikace Top 100 ICT společností v České republice v tištěné verzi a ve verzi ke stažení

Ročenka je primárně vydávána v tištěné podobě a přednostně distribuována předplatitelům tištěných verzí našich časopisů. Tištěnou verzi ročenky tak získáte, pokud objednáte číslo CIO Business World č. 4/2020 na adrese:
https://idg.cz/tituly/objednavka-cisla/businessworld
(
toto číslo vychází 21. 8. 2020).

Ke stažení bude PDF-verze ročenky uvolněna s odstupem na přelomu srpna a září, a to odběratelům našeho newsletteru. Newsletter CIO Business Worldu informuje zpravidla jednou až dvakrát měsíčně o novinkách v oblasti ICT a také o aktuálních termínech našich dotazníkových akcí. Ty jsou součástí našeho bezplatného Katalogu ICT služeb a periodicky vycházejí v přehledech dodavatelů IT produktů a služeb v tištěné verzi časopisu CIO Business World. Informace o stažení ročenky Top 100 bude oznámena rovněž v tomto newsletteru. Pokud tedy nechcete tuto příležitost propást, doporučujeme příhlásit se k odběru již nyní:

> Přihláška k odběru newsletteru CIO Business World

Jestliže si nejste jisti, zda již jste mezi odběrateli, můžete pro jistotu formulář vyplnit, na stejnou adresu zasíláme zpravodaj pouze jednou.

Redakce současně děkuje všem partnerům a inzerentům, díky nimž mohla být naše ročenka vydána.

 


Úvodní foto: Internet Info DG
Komentáře