Office 365 pro menší firmy: pronájem licencí - 2

Microsoft letos rozšířil nabídku cloudových služeb pro firmy. Připravil balíčky služeb speciálně pro firmy s maximálně 25 zaměstnanci, které za předplatné mohou získat i řadu licencí MS Office.

Office 365 pro menší firmy: pronájem licencí


Streamované a webové aplikace

Office 365 Small Business Premium umožňuje uživatelům streamovaní desktopových aplikací z cloudu. Vedle až pěti licencí Office 2013 mají jednotliví uživatelé k dispozici také Office 2013 na vyžádání (on-demand). Na libovolném počítači s Windows 7 a vyššími lze přes webový portál Office 365 iniciovat spuštění aplikací Office 2013.

Aplikace se streamují, takže jejich klasická instalace není nutná. Jde přitom o plnohodnotné verze Wordu, Excelu a dalších aplikací známých z Office 2013. Z cloudu se také stáhne osobní nastavení jednotlivých aplikací konkrétního uživatele a samozřejmě uživatel získá přístup ke svým datům uloženým v cloudu v rámci Office 365.

Streamované aplikace běží ve virtualizovaném prostředí, takže nekolidují s nainstalovanou dřívější verzí kancelářské sady Office. Vedle Windows 7 a vyšších je nutné také vysokorychlostní internetové připojení, ovšem konkrétní přenosovou rychlost pro optimální fungování streamovaných aplikací Microsoft nespecifikuje.

Kromě streamovaných aplikací jsou rovněž k dispozici aplikace z webové sady Office Web Apps zahrnující zjednodušený textový editor Word, tabulkový kalkulátor Excel, program PowerPoint pro práci s prezentacemi a nástroj OneNote pro správu poznámek. Webové aplikace lze využívat na libovolném počítači s přístupem k Internetu. Podporovány jsou všechny moderní webové prohlížeče.

Čtěte také:
→ Office 365 pro menší firmy: služby v cloudu

G+

Úvodní foto: Jiří Macich, ml.
Komentáře