Průzkum ukázal, jak malé a střední podniky podceňují zálohování - 2

Podle průzkumu společnosti GFI Software jedna třetina SMB podniků netestuje účinnost svých zálohovacích řešení, polovina pak nezálohuje denně.

Průzkum ukázal, jak malé a střední podniky podceňují zálohování


Stále přetrvávají obavy z cloudu

Téměř dvě třetiny organizací nezálohuje svá data v cloudu, ale spoléhají se na on-premise nebo virtualizovaná řešení. Respondenti nejvíce citovali obavy z vysokých nákladů, a nedostatečné bezpečnosti a spolehlivosti cloudových řešení. Další preferují kompletní kontrolu nad zálohováním svých dat a zbytek podniků nebyl rozhodnut o volbě svého zálohovacího řešení. 10 % organizací se spoléhá na hybridní řešení.

Riziko ztráty dat

Součástí ochrany klíčových podnikových dat je pravidelné testování zálohovacího řešení. Avšak téměř jedna třetina IT administrátorů (32 %) uvedla, že jejich organizace žádné testy zálohovacího systému neprovádí. Nejhůře je na tom zdravotnický sektor, kde takovéto testy neprovádí dvě třetiny organizací – není zřejmě náhodou, že právě zdravotnické organizace patří k nejčastěji postiženým v oblasti ztráty dat. K dalším odvětvím, kde se testování zálohovacích řešení podceňuje, se řadí odvětví prodeje, médií a marketingu (63 %) a architektura a stavebnictví (56 %).

Jak často je nutná obnova dat?

Velmi zajímavé je zjištění, jak často nastalo potřeba obnovy zálohovaných dat. Každý den potřebuje obnovovat data 6 % respondentů, každý týden 20 % IT administrátorů a jednou za 6 měsíců obnovuje data již 74 % administrátorů.

 

Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře