Strategie VMware: budoucnost je v softwarově definovaných datových centrech a v hybridním cloudu

Společnost VMware představila novou strategii pro rok 2013. Zaměří se především na softwarově definovaná datová centra, hybridní cloud a také na end-user computing a podporu mobilních uživatelů.

Strategie VMware: budoucnost je v softwarově definovaných datových centrech a v hybridním cloudu


Pat Gelsinger, CEO společnosti VMware, představil na konferenci Strategic Forum for Institutional Investors novou strategii společnosti. „Dlouhodobým cílem VMware je výrazné zjednodušení IT prostřednictvím virtualizace softwaru,“ řekl Gelsinger.

VMware NSX a softwarově definovaná datová centra
Prostřednictvím softwarově definovaných datových center VMware rozšíří výhody virtualizace na všechny oblasti datového centra – síť, bezpečnost, úložiště a správa. V rámci nové strategie chce VMware sloučit produktovou řadu VMware vCloud Networking and Security a platformu Nicira Network Virtualization Platform (NVP) do jediné skupiny produktů založené na společném technologickém základě a souhrnně nazvané VMware NSX. Navíc VMware NSX poskytne otevřený framework pro integraci síťových a bezpečnostních služeb.

Zajištění hybridního cloudu
VMware představil své plány rozšířit softwarově definovaná datová centra o nabídku služeb hybridního cloudu, které umožní všem 480 000 zákazníkům čerpat výhod veřejného cloudu s jednotným modelem správy, organizace, síťování a bezpečnosti a bez nutnosti měnit své stávající aplikace. Služby VMware vCloud® Hybrid Service by měly být uvedeny později v tomto roce a dostupné prostřednictvím stávajících kanálů ve spolupráci s širokou sítí partnerů.

Podpora pro éru mobilních zařízení
VMware pomáhá zákazníkům propojit koncové uživatele s potřebnými daty, aplikacemi a desktopy prostřednictvím nedávno představené sady VMware HorizonTM Suite. Tato platforma pro mobilní pracovníky využívá virtualizaci k realizaci centralizovaných IT služeb, které lze snadno nasadit, spravovat a doručit koncovým uživatelům na libovolné zařízení. VMware Horizon Suite pomůže zákazníkům VMware vyhovět vzrůstajícím požadavkům na mobilní pracovníky bez nutnosti obětovat kontrolu a bezpečnost.

Personální změny
Rozšiřování hybridního cloudu o nové služby je také zajištěno personální posilou. 

Bill FathersDo VMware přichází bývalý šéf firmy Savvis Bill Fathers, odborník s mnohaletými zkušenostmi v oblasti cloudových služeb. Fathers se stal senior viceprezidentem a generálním ředitelem nově vzniklé divize služeb hybridních cloudů.

„Bill se vyzná v problematice rozšiřování cloudových služeb a má jasnou vizi, jak vybudovat a posílit naši novou divizi služeb hybridních cloudů,“ řekl Pat Gelsinger. „Díky jeho znalostem a dlouholetým zkušenostem v oboru bude moci VMware se svými partnery vytvořit nejširší nabídku doplňkových cloudových služeb, která umožní zákazníkům vytěžit ze svých investic do hybridního cloudu maximum.“

G+


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře