Světový trh DMS dále poroste

Byznys s DMS systémy (Document Management Systems) vzroste podle průzkumu společnosti Research and Markets do roku 2016 o čtrnáct procent.

Světový trh DMS dále poroste


Jedním z klíčových faktorů ovlivňujících tento růst je potřeba firem disponovat efektivním firemním informačním managementem. Na trhu DMS můžeme oproti minulosti stále více pozorovat poptávku malých a středních organizací po kvalitních řešeních tohoto typu. Velkou výzvu, která může způsobit ještě větší růst tohoto segmentu, představuje pro vývojáře a dodavatele DMS systémů jeho bezpečnost.

Podle reportu Research and Markets měl tento IT sektor dříve omezené možnosti a často nebyly naplněny představy společností o optimálním firemním DMS řešení. Bylo to většinou dáno neschopností podniků přesně identifikovat své potřeby, společně ruku v ruce s vysokou cenou za využití všech doplňků, které by naplno umožňovaly celé a efektivní využití kvalitního firemního DMS. Jejich možnosti byly velmi omezené a obvykle se spoléhaly na freewarová nebo low-endová open source řešení. Ta byla většinou prioritně zaměřena na serverový nebo síťový monitoring.

Během posledních několika let si malé a střední podniky stále více uvědomují význam průhledného monitorování jejich provozní výkonnosti a pozitivního dopadu na podnikání. Tento pokračující trend vytvořil ornou půdu pro vývojáře a dodavatele DMS softwaru. Společnosti mohou reagovat na díru na trhu a vyvíjet nové verze softwaru, které budou lépe vyhovovat specifickému segmentu malých a středních firem (SME). Spolu s tímto růstem organizace stále více hledají řešení správy dokumentů, skladů a další užitečné funkce, které je motivují k nalezení optimálního DMS řešení.

Podle této zprávy je aktuálně hlavní hnací silou na trhu DMS potřeba efektivního řízení firemních informací. DMS umožňuje relativně bezpečné a přehledné uložení podnikových dokumentů. Neustále zefektivňuje podnikové procesy, tak aby splňovaly rostoucí požadavky firem. Pro velké i menší společnosti se stává správa rostoucího množství objemných dokumentů často obtížným úkolem.

Současná situace na trhu DMS klade stále více obrovský důraz na bezpečnost firemních dat. Obava o datovou bezpečnost je ještě znásobena, pokud jsou tyto instalované nástroje založeny na SaaS řešeních. Při tomto přístupu, kdy je nasazeno SaaS na bázi DMS, jsou data uložena na cloudových serverech dodavatelů, což může zvyšovat obavy o jejich bezpečnost. Největší výzvou je dnes pro dodavatele DMS zajištění bezpečnosti, která upevní důvěru jejich zákazníků, což povede třeba ještě k většímu než zmiňovanému čtrnáctiprocentnímu růstu.

 


Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Vyšlo v CIO Business World 10/2013
Časopis lze koupit se slevou 20 %

Komentáře